Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 19U Classic II Metro
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=04E27461-0B2C-4FA5-86F5-0451288762C7&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL 2      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 2 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B4 : GSA North 01/00B Red- CL II Metro5555552555-047 31  9  9 0
 B7 : NTH NASA 00 Select- CL II Metro5550555505-040 17  16  5 0
 B12 : UFA 00/01B Gold- CL II Metro5522552505-036 13  14  7 0
 B8 : PPA GS 00B Elite- CL II Metro0550055550-030 1  20  0 0
 B6 : NGA 00 Boys- CL II Metro2505555020-029 7  22  2 1
 B9 : RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro2050550500-022 6  21  4 0
 B3 : Chiefs Blue 00- CL II Metro2000505520-019 -6  27  1 0
 B1 : BFC - 00 Gold- CL II Metro2500000055-017 -11  16  6 0
 B11 : TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro00005520-45-013 -9  35  0 0
 B10 : Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro5000002500-012 -14  41  3 1
 B5 : HCU 00B Elite- CL II Metro0000000000-00 -35  58  0 1

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667200  Noonday Park  11:00 AM  02 B7 vs B8NTH NASA 00 Select- CL II Metro 3 vs.PPA GS 00B Elite- CL II Metro1
 667196  UNG  03:00 PM  1 B6 vs B9NGA 00 Boys- CL II Metro 3 vs.RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro3
 667201  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 B4 vs B11GSA North 01/00B Red- CL II Metro 6 vs.TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro3
 667197  North Mount Carmel Park  07:30 PM  5 B5 vs B10HCU 00B Elite- CL II Metro 0 vs.Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro11

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667204  Dresden Park  09:00 AM  1 B1 vs B3BFC - 00 Gold- CL II Metro 0 vs.Chiefs Blue 00- CL II Metro0
 667226  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 B4 vs B10GSA North 01/00B Red- CL II Metro 5 vs.Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro0
 667206  Fowler Park  07:00 PM  9 B12 vs B5UFA 00/01B Gold- CL II Metro 5 vs.HCU 00B Elite- CL II Metro0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667203  Bethesda Park  09:00 AM  Bute B10 vs B7Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro 3 vs.NTH NASA 00 Select- CL II Metro8
 667205  Gilmer County Soccer Complex  10:00 AM  1 B11 vs B6TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro 2 vs.NGA 00 Boys- CL II Metro7
 667202  Chestnut Log  11:00 AM  3 B8 vs B9PPA GS 00B Elite- CL II Metro 2 vs.RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667251  Oglethorpe Univ. Turf Fields  09:00 AM  1 B1 vs B11BFC - 00 Gold- CL II Metro 1 vs.TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro0
 667216  UNG  12:00 PM  1 B6 vs B4NGA 00 Boys- CL II Metro 1 vs.GSA North 01/00B Red- CL II Metro7

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667212  Chestnut Log  11:00 AM  3 B8 vs B11PPA GS 00B Elite- CL II Metro 2 vs.TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro0
 667198  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren B3 vs B12Chiefs Blue 00- CL II Metro 1 vs.UFA 00/01B Gold- CL II Metro8
 667210  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 B4 vs B1GSA North 01/00B Red- CL II Metro 3 vs.BFC - 00 Gold- CL II Metro0
 667208  RYSA  05:00 PM  Fri B9 vs B10RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro 7 vs.Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro3

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667256  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 B4 vs B9GSA North 01/00B Red- CL II Metro 3 vs.RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro1
 667232  Providence Christian Academy  05:30 PM  1 B10 vs B6Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro 2 vs.NGA 00 Boys- CL II Metro3

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667214  Providence Christian Academy  03:00 PM  1 B10 vs B11Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro 4 vs.TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro6

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667237  Gilmer County Soccer Complex  03:30 PM  1 B11 vs B5TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro 5 vs.HCU 00B Elite- CL II Metro2
 667221  UNG  04:00 PM  1 B6 vs B1NGA 00 Boys- CL II Metro 2 vs.BFC - 00 Gold- CL II Metro1
 667223  RYSA  04:00 PM  Fam B9 vs B3RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro 4 vs.Chiefs Blue 00- CL II Metro1
 667254  Fowler Park  05:00 PM  9 B12 vs B10UFA 00/01B Gold- CL II Metro 4 vs.Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro4

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667225  Gilmer County Soccer Complex  03:00 PM  1 B11 vs B12TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro 3 vs.UFA 00/01B Gold- CL II Metro3
 667224  Noonday Park  03:00 PM  02 B7 vs B5NTH NASA 00 Select- CL II Metro 10 vs.HCU 00B Elite- CL II Metro0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667244  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 B4 vs B5GSA North 01/00B Red- CL II Metro 9 vs.HCU 00B Elite- CL II Metro0
 667209  Metro North Pk  05:00 PM  1 B7 vs B12NTH NASA 00 Select- CL II Metro 1 vs.UFA 00/01B Gold- CL II Metro3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667259  Providence Christian - Stadium  11:00 AM  1 B10 vs B3Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro 4 vs.Chiefs Blue 00- CL II Metro3
 667231  Noonday Park  11:00 AM  03 B7 vs B1NTH NASA 00 Select- CL II Metro 4 vs.BFC - 00 Gold- CL II Metro1
 667229  Chestnut Log  11:00 AM  3 B8 vs B6PPA GS 00B Elite- CL II Metro 2 vs.NGA 00 Boys- CL II Metro7
 667227  North Mount Carmel Park  05:00 PM  10 B5 vs B9HCU 00B Elite- CL II Metro 0 vs.RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro4

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667255  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren B3 vs B8Chiefs Blue 00- CL II Metro 2 vs.PPA GS 00B Elite- CL II Metro0
 667253  North Mount Carmel Park  03:00 PM  10 B5 vs B6HCU 00B Elite- CL II Metro 0 vs.NGA 00 Boys- CL II Metro3
 667261  Fowler Park  05:00 PM  5 B12 vs B1UFA 00/01B Gold- CL II Metro 1 vs.BFC - 00 Gold- CL II Metro0

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667235  Dresden Park  08:00 AM  1 B1 vs B8BFC - 00 Gold- CL II Metro 0 vs.PPA GS 00B Elite- CL II Metro2
 667236  RYSA  04:00 PM  Fri B9 vs B7RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro 0 vs.NTH NASA 00 Select- CL II Metro3
 667234  Fowler Park  07:00 PM  5 B12 vs B4UFA 00/01B Gold- CL II Metro 2 vs.GSA North 01/00B Red- CL II Metro2

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667257  North Mount Carmel Park  05:00 PM  5 B5 vs B8HCU 00B Elite- CL II Metro 0 vs.PPA GS 00B Elite- CL II Metro6
 667258  UNG  06:00 PM  1 B6 vs B7NGA 00 Boys- CL II Metro 1 vs.NTH NASA 00 Select- CL II Metro2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667239  Gilmer County Soccer Complex  12:00 PM  1 B11 vs B7TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro 2 vs.NTH NASA 00 Select- CL II Metro3
 667243  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren B3 vs B4Chiefs Blue 00- CL II Metro 0 vs.GSA North 01/00B Red- CL II Metro5
 667240  RYSA  01:00 PM  Fam B9 vs B1RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro 4 vs.BFC - 00 Gold- CL II Metro0
 667242  Providence Christian - Stadium  04:00 PM  1 B10 vs B8Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro 1 vs.PPA GS 00B Elite- CL II Metro4

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667246  Oglethorpe Univ. Turf Fields  11:00 AM  1 B1 vs B10BFC - 00 Gold- CL II Metro 1 vs.Steamers FC 02B White - Henry- CL II Metro0
 667213  North Mount Carmel Park  01:00 PM  5 B5 vs B3HCU 00B Elite- CL II Metro 0 vs.Chiefs Blue 00- CL II Metro4
 667252  Noonday Park  01:00 PM  02 B7 vs B4NTH NASA 00 Select- CL II Metro 1 vs.GSA North 01/00B Red- CL II Metro4
 667219  RYSA  06:30 PM  Fam B9 vs B12RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro 0 vs.UFA 00/01B Gold- CL II Metro2

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667230  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 B3 vs B11Chiefs Blue 00- CL II Metro 4F vs.TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667245  Gilmer County Soccer Complex  10:00 AM  1 B11 vs B9TRAC Soccer 2000 Classic- CL II Metro 4 vs.RYSA Revolution 00-01 Silver- CL II Metro3
 667248  TBD   --    --  B6 vs B3NGA 00 Boys- CL II Metro 1 vs.Chiefs Blue 00- CL II Metro1
 667247  Chestnut Log  05:00 PM  3 B8 vs B12PPA GS 00B Elite- CL II Metro 2 vs.UFA 00/01B Gold- CL II Metro1

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 667218  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren B3 vs B7Chiefs Blue 00- CL II Metro 1 vs.NTH NASA 00 Select- CL II Metro5
 667217  Oglethorpe Univ. Turf Fields  03:00 PM  1 B1 vs B5BFC - 00 Gold- CL II Metro 1 vs.HCU 00B Elite- CL II Metro0
 667220  Chestnut Log  03:00 PM  3 B8 vs B4PPA GS 00B Elite- CL II Metro 1 vs.GSA North 01/00B Red- CL II Metro5
 667238  LanierLand Park  07:00 PM  2 B12 vs B6UFA 00/01B Gold- CL II Metro 2 vs.NGA 00 Boys- CL II Metro1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.