Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 18U Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=1CA2150E-9731-4114-A333-F8700E9DC27B&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL 1      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 C6 : IAFC 01 Boys Premier - CL III East555555520555-052 31  11  8 1
 C3 : ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East555555055055-050 31  13  10 1
 C5 : DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East505555550050-040 20  8  2 1
 C2 : Ambush SC B01 Red - CL III East550000252550-029 -1  32  6 2
 C4 : SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East005555-40500-4-017 -15  44  0 1
 C1 : Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East000000500200-07 -26  41  8 1
 C7 : LSC - B18U-R Slinn - CL III East0000000000-40-0-4 -40  62  6 1

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581951  North Floyd Park  02:30 PM  1 C4 vs C5SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East 0 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East4

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581957  Wade Walker Park  10:00 AM  2 C5 vs C6DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East 1 vs.IAFC 01 Boys Premier - CL III East2
 581949  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 C2 vs C7Ambush SC B01 Red - CL III East 6 vs.LSC - B18U-R Slinn - CL III East0
 581976  Gordon Street Center  01:00 PM  1 C1 vs C3Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East 0 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East7

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581953  Bluesprings Sports Ranch  10:30 AM  2 C7 vs C3LSC - B18U-R Slinn - CL III East 1 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East7
 581954  Arizona Avenue  07:30 PM  1 C6 vs C4IAFC 01 Boys Premier - CL III East 5 vs.SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581963  Arizona Avenue  05:00 PM  1 C6 vs C7IAFC 01 Boys Premier - CL III East 9 vs.LSC - B18U-R Slinn - CL III East0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581955  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 C3 vs C1ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East 4 vs.Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East0
 581956  North Floyd Park  01:00 PM  1 C4 vs C7SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East 6 vs.LSC - B18U-R Slinn - CL III East4

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581970  Bluesprings Sports Ranch  04:30 PM  2 C7 vs C2LSC - B18U-R Slinn - CL III East 0 vs.Ambush SC B01 Red - CL III East3

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581958  West Jackson MS  09:00 AM  1 C1 vs C4Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East 1 vs.SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East4
 581960  Bluesprings Sports Ranch  03:00 PM  2 C7 vs C5LSC - B18U-R Slinn - CL III East 0 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East5
 581959  Webb Bridge Park  04:45 PM  1 C2 vs C3Ambush SC B01 Red - CL III East 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East6

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581977  Bluesprings Sports Ranch  03:00 PM  2 C7 vs C4LSC - B18U-R Slinn - CL III East 1 vs.SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East5
 581985  Wade Walker Park  05:00 PM  9 C6 vs C1IAFC 01 Boys Premier - CL III East 4 vs.Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581961  Wade Walker Park  10:30 AM  8 C5 vs C1DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East 5 vs.Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581984  Bluesprings Sports Ranch  01:00 PM  2 C7 vs C6LSC - B18U-R Slinn - CL III East 0 vs.IAFC 01 Boys Premier - CL III East7
 581979  Cartersville Soccer Complex (CSC)  03:00 PM  3 C4 vs C1SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East 2 vs.Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581966  Holland Sports Complex  01:00 PM  4 C3 vs C4ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East 4F vs.SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East
Forfeited Game
0
 581965  Webb Bridge Park  05:45 PM  1 C2 vs C5Ambush SC B01 Red - CL III East 0 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East3

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581987  Cartersville Soccer Complex (CSC)  01:00 PM  3 C4 vs C3SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East7
 581988  West Jackson MS  03:00 PM  1 C1 vs C7Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East 7 vs.LSC - B18U-R Slinn - CL III East2
 581986  Wade Walker Park  04:00 PM  8 C5 vs C2DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East 2 vs.Ambush SC B01 Red - CL III East0

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581969  Wade Walker Park  01:30 PM  8 C5 vs C3DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East1
 581967  Bluesprings Sports Ranch  03:30 PM  2 C7 vs C1LSC - B18U-R Slinn - CL III East 0 vs.Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East0

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581980  Holland Sports Complex  10:00 AM  4 C3 vs C2ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East 6 vs.Ambush SC B01 Red - CL III East0
 581982  West Jackson MS  01:00 PM  1 C1 vs C5Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East 0 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East4

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581952  West Jackson MS  11:00 AM  1 C1 vs C2Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East 2 vs.Ambush SC B01 Red - CL III East2
 581972  Drew Charter School  04:55 PM  1 C5 vs C4DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East 0 vs.SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581964  West Jackson MS  01:00 PM  1 C1 vs C6Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East 0 vs.IAFC 01 Boys Premier - CL III East3
 581990  Holland Sports Complex  04:00 PM  2 C3 vs C5ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East 2 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East1
 581962  Cartersville Soccer Complex (CSC)  05:00 PM  3 C4 vs C2SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East 1 vs.Ambush SC B01 Red - CL III East9

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581971  Wade Walker Park  01:00 PM  9 C6 vs C3IAFC 01 Boys Premier - CL III East 3 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East1
 581968  Arizona Avenue  07:30 PM  2 C6 vs C2IAFC 01 Boys Premier - CL III East 3 vs.Ambush SC B01 Red - CL III East3

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581983  Webb Bridge Park  01:00 PM  1 C2 vs C4Ambush SC B01 Red - CL III East 4 vs.SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East2
 581950  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 C3 vs C6ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East 3 vs.IAFC 01 Boys Premier - CL III East2

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581973  Webb Bridge Park  10:00 AM  1 C2 vs C1Ambush SC B01 Red - CL III East 4 vs.Alliance SC 01 Boys Elite - CL III East1
 581974  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 C3 vs C7ATHENS UNITED 01 BOYS BLACK - CL III East 4F vs.LSC - B18U-R Slinn - CL III East
Forfeited Game
0
 581975  Cartersville Soccer Complex (CSC)  05:00 PM  3 C4 vs C6SSA Chelsea 01B North GA Select - CL III East
Forfeited Game
 0 vs.IAFC 01 Boys Premier - CL III East4F

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581981  Wade Walker Park  02:00 PM  8 C5 vs C7DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East 3 vs.LSC - B18U-R Slinn - CL III East0
 581989  Webb Bridge Park  02:45 PM  1 C2 vs C6Ambush SC B01 Red - CL III East 2 vs.IAFC 01 Boys Premier - CL III East6

Bracket - Friday, November 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581978  Wade Walker Park  07:30 PM  9 C6 vs C5IAFC 01 Boys Premier - CL III East 2 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL III East0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.