Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 16U Classic III Central
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Chiefs Premier 03- CL III Central25555555055047 25  7  1 0
 A1 : AFC Lightning 03 Red- CL III Central25555055555047 26  8  10 0
 A5 : MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central00555550555040 20  13  1 1
 A11 : UFA 03B Black- CL III Central55505500055035 9  13  3 1
 A4 : Lanier Sharks 03B- CL III Central25502505505034 9  16  2 1
 A8 : Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Centr50050525055032 12  17  1 0
 A2 : Ambush SC B03 White- CL III Central25055005050027 0  27  4 0
 A12 : UFA Norcross 03B Red- CL III Central50050005505025 -10  27  8 0
 A7 : Roswell Santos Red 03- CL III Central50500200050017 -4  22  3 1
 A10 : Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central0000025000007 -20  38  2 1
 A6 : Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central5000000000005 -31  53  2 0
 A9 : SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central0000005000-401 -36  62  3 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606360  Hammond Park  08:30 AM  1 A10 vs A6Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central 1 vs.Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central2
 606358  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 A2 vs A3Ambush SC B03 White- CL III Central 1 vs.Chiefs Premier 03- CL III Central1
 606357  PAC  04:00 PM  3 A1 vs A4AFC Lightning 03 Red- CL III Central 3 vs.Lanier Sharks 03B- CL III Central3
 606361  Galloway Athletic Complex  05:30 PM  1 A9 vs A7SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central 0 vs.Roswell Santos Red 03- CL III Central6

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606372  Matt Community Park  11:00 AM  4 A11 vs A7UFA 03B Black- CL III Central 2 vs.Roswell Santos Red 03- CL III Central1
 606384  Allen Creek  01:00 PM  4 A4 vs A5Lanier Sharks 03B- CL III Central 1 vs.MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central0
 606387  Sutton Middle School  02:45 PM  1 A9 vs A1SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central 0 vs.AFC Lightning 03 Red- CL III Central3
 606386  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A12 vs A10UFA Norcross 03B Red- CL III Central 3 vs.Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central1
 606383  Pleasantdale Park  03:30 PM  2 A3 vs A6Chiefs Premier 03- CL III Central 9 vs.Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606363  Windsor Parkway Sports Complex  10:00 AM  7 A5 vs A1MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central 1 vs.AFC Lightning 03 Red- CL III Central3
 606367  Wade Walker Park  12:00 PM  2 A8 vs A9Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central 5 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central1
 606368  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A3 vs A12Chiefs Premier 03- CL III Central 7 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III Central0
 606366  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A7 vs A10Roswell Santos Red 03- CL III Central 5 vs.Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central0
 606365  Barrow County Leisure Services  03:00 PM  6 A6 vs A11Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central 0 vs.UFA 03B Black- CL III Central3

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606375  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A7 vs A1Roswell Santos Red 03- CL III Central 0 vs.AFC Lightning 03 Red- CL III Central2
 606414  Galloway Athletic Complex  02:45 PM  1 A9 vs A5SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central 0 vs.MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central6
 606406  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A3 vs A10Chiefs Premier 03- CL III Central 7 vs.Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central0
 606378  Wade Walker Park  04:00 PM  2 A8 vs A11Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central 2 vs.UFA 03B Black- CL III Central3
 606390  Barrow County Leisure Services  05:30 PM  6 A6 vs A4Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central 1 vs.Lanier Sharks 03B- CL III Central6
 606422  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:00 PM  5 A12 vs A2UFA Norcross 03B Red- CL III Central 1 vs.Ambush SC B03 White- CL III Central5

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606369  McCurry Park  11:00 AM  23 A1 vs A6AFC Lightning 03 Red- CL III Central 6 vs.Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central1
 606374  Galloway Athletic Complex  01:00 PM  1 A9 vs A12SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central 0 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III Central2
 606370  Webb Bridge Park  02:15 PM  1 A2 vs A5Ambush SC B03 White- CL III Central 2 vs.MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central5
 606373  Providence Christian Academy  03:00 PM  1 A10 vs A8Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central 0 vs.Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central0
 606371  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A3 vs A4Chiefs Premier 03- CL III Central 3 vs.Lanier Sharks 03B- CL III Central0

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606415  Wade Walker Park  12:00 PM  8 A8 vs A6Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central 10 vs.Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central0
 606417  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A3 vs A1Chiefs Premier 03- CL III Central 2 vs.AFC Lightning 03 Red- CL III Central1
 606413  Providence Christian Academy  03:25 PM  1 A10 vs A4Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central 0 vs.Lanier Sharks 03B- CL III Central0
 606382  Alpharetta North Park  05:15 PM  1 A2 vs A7Ambush SC B03 White- CL III Central 3 vs.Roswell Santos Red 03- CL III Central0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606379  Galloway Athletic Complex  11:45 AM  1 A9 vs A10SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central 2 vs.Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central7
 606381  PAC  03:00 PM  1 A1 vs A8AFC Lightning 03 Red- CL III Central 3 vs.Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central0
 606380  Summerour Middle School  04:00 PM  1 A12 vs A4UFA Norcross 03B Red- CL III Central 0 vs.Lanier Sharks 03B- CL III Central1
 606376  Barrow County Leisure Services  05:45 PM  6 A6 vs A2Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central 3 vs.Ambush SC B03 White- CL III Central5

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606411  McCurry Park  10:00 AM  25 A1 vs A2AFC Lightning 03 Red- CL III Central 5 vs.Ambush SC B03 White- CL III Central0
 606419  Windsor Parkway Sports Complex  10:00 AM  7 A5 vs A10MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central 5 vs.Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central0
 606412  Fowler Park  01:00 PM  5 A11 vs A3UFA 03B Black- CL III Central 0 vs.Chiefs Premier 03- CL III Central1
 606420  Barrow County Leisure Services  03:45 PM  6 A6 vs A9Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central 1 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central2
 606362  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  5 A12 vs A8UFA Norcross 03B Red- CL III Central 0 vs.Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central5

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606421  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A7 vs A8Roswell Santos Red 03- CL III Central 1 vs.Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central1
 606418  Allen Creek  02:15 PM  2 A4 vs A11Lanier Sharks 03B- CL III Central 1 vs.UFA 03B Black- CL III Central3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606388  Wade Walker Park  11:00 AM  8 A8 vs A2Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central 4 vs.Ambush SC B03 White- CL III Central0
 606392  Windsor Parkway Sports Complex  12:00 PM  7 A5 vs A12MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central 3 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III Central0
 606389  Grimes Bridge  12:45 PM  2 A7 vs A3Roswell Santos Red 03- CL III Central 0 vs.Chiefs Premier 03- CL III Central3
 606391  Providence Christian Academy  04:45 PM  1 A10 vs A11Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central 0 vs.UFA 03B Black- CL III Central2

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606408  Windsor Parkway Sports Complex  10:00 AM  7 A5 vs A8MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central 5 vs.Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central3
 606399  LanierLand Park  05:00 PM  1 A11 vs A1UFA 03B Black- CL III Central 0 vs.AFC Lightning 03 Red- CL III Central2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606393  PAC  09:00 AM  1 A1 vs A10AFC Lightning 03 Red- CL III Central 9 vs.Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central1
 606398  South Forsyth  01:00 PM  4 A11 vs A12UFA 03B Black- CL III Central 1 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III Central3
 606396  Allen Creek  02:15 PM  2 A4 vs A7Lanier Sharks 03B- CL III Central 3 vs.Roswell Santos Red 03- CL III Central1
 606394  Alpharetta North Park  03:45 PM  2 A2 vs A9Ambush SC B03 White- CL III Central 10 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central0
 606395  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A3 vs A8Chiefs Premier 03- CL III Central 2 vs.Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central3

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606377  Windsor Parkway Sports Complex  10:00 AM  7 A5 vs A3MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central 0 vs.Chiefs Premier 03- CL III Central2
 606364  Allen Creek  11:15 AM  1 A4 vs A2Lanier Sharks 03B- CL III Central 5 vs.Ambush SC B03 White- CL III Central2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606404  Summerour Middle School  10:00 AM  1 A12 vs A6UFA Norcross 03B Red- CL III Central 2 vs.Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central0
 606401  Galloway Athletic Complex  10:30 AM  1 A9 vs A3SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central 0 vs.Chiefs Premier 03- CL III Central11
 606402  Allen Creek  02:15 PM  2 A4 vs A8Lanier Sharks 03B- CL III Central 2 vs.Soccer in the Streets - Clarkston FC- CL III Central3
 606403  Groveway Community Park  04:00 PM  UP A7 vs A5Roswell Santos Red 03- CL III Central 1 vs.MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central5

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606400  Providence Christian Academy  12:01 AM  2 A10 vs A2Toluca TASA 03 North Premier- CL III Central 0 vs.Ambush SC B03 White- CL III Central3
 606359  Windsor Parkway Sports Complex  04:30 PM  7 A5 vs A11MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central 2 vs.UFA 03B Black- CL III Central1

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606409  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 A6 vs A7Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central 1 vs.Roswell Santos Red 03- CL III Central5
 606407  Allen Creek  02:15 PM  2 A4 vs A9Lanier Sharks 03B- CL III Central 7 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central0
 606410  PAC  05:00 PM  3 A1 vs A12AFC Lightning 03 Red- CL III Central 3 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III Central0
 606405  Webb Bridge Park  06:45 PM  1 A2 vs A11Ambush SC B03 White- CL III Central 1 vs.UFA 03B Black- CL III Central3

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 606397  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  7 A5 vs A6MAYS Buckhead 03B Premier- CL III Central 4 vs.Piedmont SA U16 Boys Silver- CL III Central0
 606416  Groveway Community Park  01:00 PM  UP A7 vs A12Roswell Santos Red 03- CL III Central 1 vs.UFA Norcross 03B Red- CL III Central2
 606385  LanierLand Park  05:00 PM  2 A11 vs A9UFA 03B Black- CL III Central 4F vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 2- CL III Central
Forfeited Game
0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.