Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 14U Classic II West
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2D74FFA8-EEAC-4AC6-B72A-2B3200F399A2&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B4 : CFA Dalton 05B Elite- CL II West5555555555-050 35  7  7 0
 B12 : UFA 05B Red- CL II West5525505505-037 20  14  12 0
 B6 : DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West0505555055-035 7  24  1 0
 B9 : SAF 2005 ELITE - CL II West5050050555-030 7  20  5 0
 B11 : SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West5050555500-030 4  21  0 0
 B7 : GSA South 05B Premier- CL II West2525505050-029 7  19  5 1
 B10 : Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West2055505502-029 7  21  3 0
 B2 : AFC Lightning 05 Red- CL II West0050005050-015 -15  37  1 0
 B3 : ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West0500000005-010 -27  49  0 0
 B8 : NTH NASA 05 Elite- CL II West0000050020-07 -13  27  0 1
 B5 : Concorde Fire U14 Central Black- CL II West0000000000-00 -32  52  1 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473684  GSA  11:00 AM  Bend B7 vs B10GSA South 05B Premier- CL II West 2 vs.Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West2
 473683  Wade Walker Park  12:30 PM  2 B6 vs B11DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West 0 vs.SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West2
 473685  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 B9 vs B8SAF 2005 ELITE - CL II West 2 vs.NTH NASA 05 Elite- CL II West1
 473682  Ridgeview Charter School  01:30 PM  1 B5 vs B12Concorde Fire U14 Central Black- CL II West 0 vs.UFA 05B Red- CL II West7
 473741  Lakeshore Park  03:00 PM  1 B4 vs B3CFA Dalton 05B Elite- CL II West 5 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West0

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473695  McCurry Park  10:00 AM  21 B2 vs B6AFC Lightning 05 Red- CL II West 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West2
 473769  GSA  01:00 PM  Bend B7 vs B8GSA South 05B Premier- CL II West 3 vs.NTH NASA 05 Elite- CL II West0
 473766  Lakeshore Park  02:00 PM  1 B4 vs B11CFA Dalton 05B Elite- CL II West 7 vs.SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West0
 473698  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 B9 vs B12SAF 2005 ELITE - CL II West 1 vs.UFA 05B Red- CL II West4
 473694  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 B3 vs B5ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West 4 vs.Concorde Fire U14 Central Black- CL II West1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473691  Noonday Park  01:00 PM  11 B8 vs B11NTH NASA 05 Elite- CL II West 0 vs.SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West2
 473690  GSA  03:00 PM  XRoa B7 vs B12GSA South 05B Premier- CL II West 2 vs.UFA 05B Red- CL II West2
 473692  Macon Soccer Complex  03:00 PM  4 B9 vs B10SAF 2005 ELITE - CL II West 4 vs.Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West2
 473687  Lakeshore Park  06:00 PM  1 B4 vs B2CFA Dalton 05B Elite- CL II West 8 vs.AFC Lightning 05 Red- CL II West0

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473703  Noonday Park  01:00 PM  02 B8 vs B2NTH NASA 05 Elite- CL II West 1 vs.AFC Lightning 05 Red- CL II West3
 473767  Ridgeview Charter School  03:00 PM  1 B5 vs B10Concorde Fire U14 Central Black- CL II West 1 vs.Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West3

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473746  McCurry Park  09:00 AM  23 B2 vs B7AFC Lightning 05 Red- CL II West 1 vs.GSA South 05B Premier- CL II West4
 473699  Galloway Athletic Complex  02:45 PM  1 B11 vs B10SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West 2 vs.Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West4

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473701  Wade Walker Park  12:00 PM  2 B6 vs B4DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West 2 vs.CFA Dalton 05B Elite- CL II West11
 473702  GSA  01:00 PM  Bend B7 vs B3GSA South 05B Premier- CL II West 5 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473758  McCurry Park  10:00 AM  21 B2 vs B11AFC Lightning 05 Red- CL II West 0 vs.SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West3
 473760  Lakeshore Park  11:00 AM  1 B4 vs B9CFA Dalton 05B Elite- CL II West 6 vs.SAF 2005 ELITE - CL II West1
 473759  Riverline Park  01:00 PM  1 B10 vs B3Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West 9 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West1
 473755  Georgia Soccer Park  02:00 PM  3 B5 vs B6Concorde Fire U14 Central Black- CL II West 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West6

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473709  Noonday Park  03:00 PM  01 B8 vs B4NTH NASA 05 Elite- CL II West 0 vs.CFA Dalton 05B Elite- CL II West5

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473761  Ridgeview Charter School  04:00 PM  1 B5 vs B8Concorde Fire U14 Central Black- CL II West 2 vs.NTH NASA 05 Elite- CL II West7

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473715  Noonday Park  03:00 PM  01 B8 vs B6NTH NASA 05 Elite- CL II West 2 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West3
 473719  Fowler Park  05:00 PM  10 B12 vs B2UFA 05B Red- CL II West 3 vs.AFC Lightning 05 Red- CL II West0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473737  Fowler Park  09:00 AM  8 B12 vs B8UFA 05B Red- CL II West 4 vs.NTH NASA 05 Elite- CL II West1
 473718  Holland Sports Complex  12:00 PM  3 B3 vs B11ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West 1 vs.SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West6
 473762  Wade Walker Park  12:00 PM  2 B6 vs B7DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West 2 vs.GSA South 05B Premier- CL II West1
 473748  Ridgeview Charter School  12:20 PM  1 B5 vs B4Concorde Fire U14 Central Black- CL II West 0 vs.CFA Dalton 05B Elite- CL II West9

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473724  Sutton Middle School  08:30 AM  1 B11 vs B5SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West 2 vs.Concorde Fire U14 Central Black- CL II West0
 473734  McCurry Park  11:00 AM  23 B2 vs B3AFC Lightning 05 Red- CL II West 5 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West2
 473722  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  9 B9 vs B7SAF 2005 ELITE - CL II West 0 vs.GSA South 05B Premier- CL II West1
 473723  Wade Walker Park  12:00 PM  8 B6 vs B10DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West 4 vs.Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West2
 473725  Fowler Park  05:00 PM  10 B12 vs B4UFA 05B Red- CL II West 2 vs.CFA Dalton 05B Elite- CL II West3

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473731  Fowler Park  09:00 AM  9 B12 vs B6UFA 05B Red- CL II West 4 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West2
 473711  Riverline Park  10:30 AM  4 B10 vs B2Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West 6 vs.AFC Lightning 05 Red- CL II West1
 473716  Ridgeview Charter School  05:20 PM  1 B5 vs B9Concorde Fire U14 Central Black- CL II West 1 vs.SAF 2005 ELITE - CL II West7

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473740  McCurry Park  09:00 AM  22 B2 vs B5AFC Lightning 05 Red- CL II West 4 vs.Concorde Fire U14 Central Black- CL II West1
 473747  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 B3 vs B6ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West4
 473730  Galloway Athletic Complex  03:30 PM  1 B11 vs B7SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West 3 vs.GSA South 05B Premier- CL II West2

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473768  Avondale Dunaire Park  03:00 PM  2 B6 vs B9DDYSC 05 Wolves Elite- CL II West 3 vs.SAF 2005 ELITE - CL II West2

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473710  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 B3 vs B9ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West 0 vs.SAF 2005 ELITE - CL II West5

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473706  Galloway Athletic Complex  02:45 PM  1 B11 vs B12SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West 2 vs.UFA 05B Red- CL II West5
 473708  GSA  03:00 PM  Spen B7 vs B5GSA South 05B Premier- CL II West 3 vs.Concorde Fire U14 Central Black- CL II West1

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473752  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 B9 vs B2SAF 2005 ELITE - CL II West 7 vs.AFC Lightning 05 Red- CL II West1
 473754  Lakeshore Park  04:00 PM  1 B4 vs B7CFA Dalton 05B Elite- CL II West 8 vs.GSA South 05B Premier- CL II West1
 473743  Fowler Park  05:00 PM  9 B12 vs B10UFA 05B Red- CL II West 2 vs.Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West3

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473765  Fowler Park  09:00 AM  9 B12 vs B3UFA 05B Red- CL II West 8 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West0
 473717  Riverline Park  11:30 AM  1 B10 vs B4Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West 1 vs.CFA Dalton 05B Elite- CL II West3
 473736  Sutton Middle School  04:00 PM  1 B11 vs B9SSA Chelsea 05B Select Yellow 1- CL II West 1 vs.SAF 2005 ELITE - CL II West2

Bracket - Thursday, December 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473729  Riverline Park  07:00 PM  4 B10 vs B8Smyrna Soccer Club 2005 Boys 2- CL II West 1 vs.NTH NASA 05 Elite- CL II West1

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 473753  St. Josephs Catholic School  02:00 PM  1 B3 vs B8ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL II West 2 vs.NTH NASA 05 Elite- CL II West1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.