Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 13U Classic I Red
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red5555550555045 24  13  2 0
 A10 : Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red5555555055045 27  16  1 0
 A5 : Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red5505252555039 19  13  1 0
 A1 : Ambush SC B06 Red - CL I Red0555220555034 13  23  1 0
 A3 : Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red0555205250029 10  16  0 0
 A11 : Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red5000020555022 0  25  4 1
 A6 : DDYSC 06 Wolves- CL I Red2555020000019 -8  30  0 0
 A8 : NTH NASA 06 Milton- CL I Red0220500505019 -9  31  1 2
 A2 : Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red0000055000010 -19  42  2 2
 A7 : MOBA-06 Boys- CL I Red020000000002 -30  44  0 0
 A4 : Concorde Fire U13 West Black- CL I Red000000000000 -27  40  0 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607123  Stars Athletic Club  12:00 PM  2 A5 vs A8Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red 7 vs.NTH NASA 06 Milton- CL I Red0
 607122  Woodlands Park  04:00 PM  1 A4 vs A9Concorde Fire U13 West Black- CL I Red 1 vs.PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red5
 607120  Scott Hudgens Park  05:00 PM  6 A2 vs A11Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red 3 vs.Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red5
 607165  Webb Bridge Park  06:45 PM  6 A1 vs A10Ambush SC B06 Red - CL I Red 3 vs.Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red5

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607174  Stars Athletic Club  10:00 AM  2 A5 vs A7Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red 8 vs.MOBA-06 Boys- CL I Red1
 607129  KRCS  01:00 PM  1 A8 vs A6NTH NASA 06 Milton- CL I Red 2 vs.DDYSC 06 Wolves- CL I Red2
 607127  Riverline Park  02:45 PM  4 A10 vs A4Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red 4 vs.Concorde Fire U13 West Black- CL I Red2
 607130  Augusta Soccer Park  03:00 PM  7 A3 vs A1Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red 1 vs.Ambush SC B06 Red - CL I Red3

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607132  Stars Athletic Club  11:00 AM  2 A5 vs A10Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red 1 vs.Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red4
 607134  MOBA Academy  11:00 AM  2 A7 vs A8MOBA-06 Boys- CL I Red 1 vs.NTH NASA 06 Milton- CL I Red1
 607126  Bethesda Park  03:00 PM  Park A11 vs A3Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red 1 vs.Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red4

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607139  Rock Springs Soccer Complex  11:00 AM  1 A9 vs A7PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red 6 vs.MOBA-06 Boys- CL I Red1
 607136  Bunten Road Park  02:45 PM  2 A2 vs A3Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red 1 vs.Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red10
 607137  Bethesda Park  05:00 PM  Bute A11 vs A5Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red 1 vs.Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red4

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607167  Augusta Soccer Park  02:00 PM  3 A3 vs A8Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red 3 vs.NTH NASA 06 Milton- CL I Red0
 607143  MOBA Academy  02:00 PM  1 A7 vs A10MOBA-06 Boys- CL I Red 0 vs.Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red6

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607151  Wade Walker Park  09:00 AM  2 A6 vs A2DDYSC 06 Wolves- CL I Red 4 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red0
 607152  Stars Athletic Club  01:00 PM  2 A5 vs A3Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red 0 vs.Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red0
 607135  Webb Bridge Park  05:00 PM  3 A1 vs A4Ambush SC B06 Red - CL I Red 5 vs.Concorde Fire U13 West Black- CL I Red1
 607153  KRCS  06:00 PM  1 A8 vs A11NTH NASA 06 Milton- CL I Red 1 vs.Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607158  Woodlands Park  12:00 PM  1 A4 vs A5Concorde Fire U13 West Black- CL I Red 0 vs.Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red9
 607155  Webb Bridge Park  02:00 PM  1 A1 vs A8Ambush SC B06 Red - CL I Red 4 vs.NTH NASA 06 Milton- CL I Red3
 607124  Wade Walker Park  02:00 PM  2 A6 vs A7DDYSC 06 Wolves- CL I Red 4 vs.MOBA-06 Boys- CL I Red0
 607159  Bethesda Park  05:00 PM  Park A11 vs A9Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red 1 vs.PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607163  Wade Walker Park  03:30 PM  2 A6 vs A4DDYSC 06 Wolves- CL I Red 2 vs.Concorde Fire U13 West Black- CL I Red0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607166  Scott Hudgens Park  11:00 AM  2 A2 vs A9Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red 2 vs.PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607170  Bethesda Park  08:00 AM  Bute A11 vs A1Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red 2 vs.Ambush SC B06 Red - CL I Red2
 607171  Riverline Park  10:45 AM  1 A10 vs A2Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red 11 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red0
 607172  Rock Springs Soccer Complex  03:00 PM  1 A9 vs A3PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red 3 vs.Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red2

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607164  Riverline Park  01:00 PM  1 A10 vs A11Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red 7 vs.Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red2
 607162  MOBA Academy  01:00 PM  1 A7 vs A3MOBA-06 Boys- CL I Red 1 vs.Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red6
 607144  KRCS  03:00 PM  1 A8 vs A9NTH NASA 06 Milton- CL I Red 0 vs.PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red6
 607141  Woodlands Park  04:00 PM  1 A4 vs A2Concorde Fire U13 West Black- CL I Red 0 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red1

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607138  Riverline Park  10:45 AM  1 A10 vs A6Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red 5 vs.DDYSC 06 Wolves- CL I Red1
 607140  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 A5 vs A1Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red 4 vs.Ambush SC B06 Red - CL I Red4
 607173  KRCS  03:00 PM  1 A8 vs A4NTH NASA 06 Milton- CL I Red 4 vs.Concorde Fire U13 West Black- CL I Red1

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607157  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A3 vs A6Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red 1 vs.DDYSC 06 Wolves- CL I Red1
 607128  Rock Springs Soccer Complex  01:00 PM  1 A9 vs A5PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red 2 vs.Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red3
 607168  Woodlands Park  03:00 PM  1 A4 vs A7Concorde Fire U13 West Black- CL I Red 0 vs.MOBA-06 Boys- CL I Red0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607169  Stars Athletic Club  01:00 PM  5 A5 vs A6Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red 5 vs.DDYSC 06 Wolves- CL I Red0
 607156  Scott Hudgens Park  01:15 PM  2 A2 vs A7Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red 2 vs.MOBA-06 Boys- CL I Red0
 607160  South Gwinnett Park  02:45 PM  1 A9 vs A1PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red 3 vs.Ambush SC B06 Red - CL I Red1
 607147  Augusta Soccer Park  05:00 PM  6 A3 vs A4Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red 4 vs.Concorde Fire U13 West Black- CL I Red1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607150  MOBA Academy  12:00 PM  1 A7 vs A1MOBA-06 Boys- CL I Red 1 vs.Ambush SC B06 Red - CL I Red7
 607142  Avondale Dunaire Park  01:30 PM  2 A6 vs A11DDYSC 06 Wolves- CL I Red 1 vs.Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red3
 607154  Rock Springs Soccer Complex  03:15 PM  1 A9 vs A10PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red 6 vs.Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red2
 607146  Scott Hudgens Park  03:30 PM  2 A2 vs A5Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red 1 vs.Georgia Rush B2006 Rush- CL I Red3

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607148  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A11 vs A7Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red 4 vs.MOBA-06 Boys- CL I Red0
 607133  Wade Walker Park  11:00 AM  8 A6 vs A9DDYSC 06 Wolves- CL I Red 0 vs.PPA KSA 06 Premier - B13U- CL I Red5
 607121  Augusta Soccer Park  12:00 PM  1 A3 vs A10Augusta Arsenal 06 Gold- CL I Red 1 vs.Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red5
 607125  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 A1 vs A2Ambush SC B06 Red - CL I Red 2 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607131  Woodlands Park  12:00 PM  1 A4 vs A11Concorde Fire U13 West Black- CL I Red 1 vs.Steamers FC - B06 Black Premier- CL I Red6
 607145  Webb Bridge Park  02:45 PM  1 A1 vs A6Ambush SC B06 Red - CL I Red 9 vs.DDYSC 06 Wolves- CL I Red3

Bracket - Friday, November 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607149  Riverline Park  07:30 PM  1 A10 vs A8Smyrna Soccer Club 2006 Boys- CL I Red 6 vs.NTH NASA 06 Milton- CL I Red0

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 607161  KRCS  01:00 PM  1 A8 vs A2NTH NASA 06 Milton- CL I Red 4 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Elite- CL I Red1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.