Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 17U Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=3AB288A1-1A60-4CFD-8C8A-FA3CF8439396&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : RYSA Revolution 02 Blue- CL III East0555555555-045 24  14  4 0
 A7 : UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East5555555550-045 32  5  8 0
 A9 : Nexus FC 02-03- CL III East5050505555-035 14  16  1 0
 A8 : UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East5552550500-032 3  27  8 0
 A2 : ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East5050550055-030 14  24  6 0
 A4 : Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East5505025050-027 10  24  4 1
 A1 : ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East0500550050-020 -10  50  1 0
 A6 : GSA South 02B Red- CL III East5505000000-015 -16  40  4 0
 A11 : IAFC 02 Boys Premier II- CL III East2000005005-012 -11  32  1 0
 A10 : Excel 2002 Navy- CL III East0000000050-05 -26  60  1 0
 A5 : Putnam Impact - B17U- CL III East2000000000-02 -34  69  1 1

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632332  Tyus Park  09:00 AM  1 A10 vs A6Excel 2002 Navy- CL III East 0 vs.GSA South 02B Red- CL III East3
 632330  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A2 vs A3ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East 5 vs.RYSA Revolution 02 Blue- CL III East1
 632329  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A1 vs A4ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East 4 vs.Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East10
 632331  Wade Walker Park  03:00 PM  9 A11 vs A5IAFC 02 Boys Premier II- CL III East 3 vs.Putnam Impact - B17U- CL III East3

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632335  Wade Walker Park  12:00 PM  2 A4 vs A2Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East 5 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East2
 632334  Poole Recreation Center  12:00 PM  1 A5 vs A1Putnam Impact - B17U- CL III East 1 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East5
 632337  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A7 vs A10UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East 4 vs.Excel 2002 Navy- CL III East0
 632336  GSA  03:00 PM  XRoa A6 vs A11GSA South 02B Red- CL III East 4 vs.IAFC 02 Boys Premier II- CL III East2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632343  Tyus Park  11:00 AM  2 A10 vs A8Excel 2002 Navy- CL III East 1 vs.UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East7
 632341  RYSA  11:00 AM  Fri A3 vs A4RYSA Revolution 02 Blue- CL III East 5 vs.Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East2
 632340  Holland Sports Complex  01:00 PM  4 A2 vs A5ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East 7 vs.Putnam Impact - B17U- CL III East0
 632342  Arizona Avenue  07:30 PM  2 A11 vs A7IAFC 02 Boys Premier II- CL III East 0 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632351  RYSA  12:00 PM  Fam A3 vs A6RYSA Revolution 02 Blue- CL III East 8 vs.GSA South 02B Red- CL III East2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632349  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A1 vs A8ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East 2 vs.UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East3

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632355  Rhodes Jordan Park  10:00 AM  3 A8 vs A2UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East 3 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East2
 632352  Wade Walker Park  12:00 PM  2 A4 vs A5Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East 11 vs.Putnam Impact - B17U- CL III East0
 632354  Village Park  01:00 PM  2 A9 vs A1Nexus FC 02-03- CL III East 4 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East1

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632363  Poole Recreation Center  12:00 PM  1 A5 vs A6Putnam Impact - B17U- CL III East 1 vs.GSA South 02B Red- CL III East3
 632362  Wade Walker Park  02:00 PM  8 A4 vs A7Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East 1 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East5
 632359  Holland Sports Complex  05:00 PM  4 A1 vs A10ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East 4 vs.Excel 2002 Navy- CL III East3

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632368  Rhodes Jordan Park  12:00 PM  3 A7 vs A5UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East 10 vs.Putnam Impact - B17U- CL III East0
 632365  Tyus Park  01:00 PM  2 A10 vs A2Excel 2002 Navy- CL III East 2 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East9
 632366  Village Park  01:00 PM  2 A9 vs A3Nexus FC 02-03- CL III East 0 vs.RYSA Revolution 02 Blue- CL III East2
 632364  Wade Walker Park  03:00 PM  9 A11 vs A1IAFC 02 Boys Premier II- CL III East 2 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East8
 632367  Rhodes Jordan Park  04:00 PM  3 A8 vs A4UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East 2 vs.Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632372  Poole Recreation Center  10:00 AM  1 A5 vs A8Putnam Impact - B17U- CL III East 1 vs.UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East13
 632369  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A2 vs A11ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East 4 vs.IAFC 02 Boys Premier II- CL III East0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632378  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A8 vs A6UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East 2 vs.GSA South 02B Red- CL III East0
 632353  Arizona Avenue  04:00 PM  1 A11 vs A9IAFC 02 Boys Premier II- CL III East 1 vs.Nexus FC 02-03- CL III East3

Bracket - Friday, October 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632333  Rhodes Jordan Park  08:15 PM  3 A7 vs A9UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East 6 vs.Nexus FC 02-03- CL III East0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632382  GSA  09:00 AM  Schr A6 vs A9GSA South 02B Red- CL III East 1 vs.Nexus FC 02-03- CL III East5
 632383  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A7 vs A8UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East 8 vs.UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632344  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A7 vs A1UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East 11 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East1
 632338  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A8 vs A9UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East 1 vs.Nexus FC 02-03- CL III East0

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632357  GSA  09:00 AM  XRoa A6 vs A4GSA South 02B Red- CL III East 1 vs.Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East5
 632360  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A2 vs A9ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East 2 vs.Nexus FC 02-03- CL III East4
 632379  RYSA  01:00 PM  Fam A3 vs A1RYSA Revolution 02 Blue- CL III East 8 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East1
 632358  Tyus Park  03:00 PM  1 A10 vs A11Excel 2002 Navy- CL III East 3 vs.IAFC 02 Boys Premier II- CL III East5

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632373  GSA  09:00 AM  XRoa A6 vs A7GSA South 02B Red- CL III East 0 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East10
 632371  Wade Walker Park  12:00 PM  8 A4 vs A9Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East 2 vs.Nexus FC 02-03- CL III East4
 632370  RYSA  05:00 PM  Fam A3 vs A10RYSA Revolution 02 Blue- CL III East 9 vs.Excel 2002 Navy- CL III East1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632376  Tyus Park  09:00 AM  1 A10 vs A4Excel 2002 Navy- CL III East 1 vs.Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East6
 632350  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A2 vs A7ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East 2 vs.UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East8

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632380  TBD C   --    --  A4 vs A11Wade Walker YMCA JUBBA- CL III East 0 vs.IAFC 02 Boys Premier II- CL III East0
 632356  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A7 vs A3UFA Lawrenceville 02B Premier- CL III East 0 vs.RYSA Revolution 02 Blue- CL III East1
 632339  Holland Sports Complex  10:00 AM  2 A1 vs A6ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East 2 vs.GSA South 02B Red- CL III East1
 632381  Poole Recreation Center  02:00 PM  1 A5 vs A10Putnam Impact - B17U- CL III East 1 vs.Excel 2002 Navy- CL III East9

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632375  Wade Walker Park  10:30 AM  10 A11 vs A3IAFC 02 Boys Premier II- CL III East 1 vs.RYSA Revolution 02 Blue- CL III East3

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632377  Village Park  10:00 AM  2 A9 vs A5Nexus FC 02-03- CL III East 4 vs.Putnam Impact - B17U- CL III East0
 632361  RYSA  07:00 PM  Fri A3 vs A8RYSA Revolution 02 Blue- CL III East 6 vs.UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East2

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632345  GSA  09:00 AM  Bend A6 vs A2GSA South 02B Red- CL III East 0 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East5
 632347  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A8 vs A11UFA Lawrenceville 02B Red- CL III East 3 vs.IAFC 02 Boys Premier II- CL III East5
 632348  Village Park  01:00 PM  2 A9 vs A10Nexus FC 02-03- CL III East 12 vs.Excel 2002 Navy- CL III East0
 632346  Poole Recreation Center  02:00 PM  1 A5 vs A3Putnam Impact - B17U- CL III East 0 vs.RYSA Revolution 02 Blue- CL III East4

Bracket - Wednesday, December 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 632374  Holland Sports Complex  07:00 PM  3 A1 vs A2ATHENS UNITED 02 BOYS GREEN- CL III East 1 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS BLACK- CL III East7






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.