Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 14U Classic III East Red
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=57C83589-7B36-4063-B92F-B5C7D442E290&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : GSA South 05B Red- CL III E Red5055555555-045 26  16  2 0
 A1 : ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red5555202555-039 23  17  4 1
 A11 : UFA Milton 05B Gold- CL III E Red5550522555-039 21  12  0 0
 A8 : KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red2505552255-036 16  13  5 0
 A5 : Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red2552250525-033 15  12  0 0
 A10 : Triumph 05 Boys- CL III E Red5550050500-025 10  22  1 0
 A7 : IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red0005255005-022 -8  31  0 0
 A4 : DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red5000500000-010 -23  51  0 0
 A9 : Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL0500000000-05 -25  54  1 0
 A3 : Covington YMCA - B14U- CL III E Red0000500000-05 -27  60  1 0
 A2 : BFC - 05B Black- CL III E Red0000000005-05 -28  70  0 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563028  Covington Y Outdoor Center  09:30 AM  4 A3 vs A10Covington YMCA - B14U- CL III E Red 0 vs.Triumph 05 Boys- CL III E Red7
 563029  Wade Walker Park  02:00 PM  2 A4 vs A9DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red 2 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red0
 563031  GSA  03:00 PM  XRoa A6 vs A7GSA South 05B Red- CL III E Red 5 vs.IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red1
 563027  Oglethorpe Salamone  03:30 PM  1 A2 vs A11BFC - 05B Black- CL III E Red 0 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E Red6
 563030  Stars Athletic Club  06:00 PM  4 A5 vs A8Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red 3 vs.KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red3

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563041  Arizona Avenue  12:00 PM  2 A7 vs A8IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red 1 vs.KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red3
 563032  West Gwinnett Park  03:00 PM  1 A1 vs A2ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red 9 vs.BFC - 05B Black- CL III E Red1
 563049  GSA  03:00 PM  Bend A6 vs A11GSA South 05B Red- CL III E Red 2 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E Red6
 563034  Granite Complex  04:30 PM  1 A10 vs A4Triumph 05 Boys- CL III E Red 9 vs.DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red2
 563079  Briscoe Park   06:00 PM  3 A9 vs A3Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red 4 vs.Covington YMCA - B14U- CL III E Red0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563036  Harmony Grove  09:00 AM  1 A8 vs A6KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red 3 vs.GSA South 05B Red- CL III E Red6
 563033  United Sports Complex  11:00 AM  2 A11 vs A3UFA Milton 05B Gold- CL III E Red 6 vs.Covington YMCA - B14U- CL III E Red0
 563035  Briscoe Park   01:00 PM  3 A9 vs A5Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red 2 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red5

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563050  Arizona Avenue  12:00 PM  1 A7 vs A10IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red 1 vs.Triumph 05 Boys- CL III E Red6
 563051  Rock Springs Soccer Complex  05:00 PM  1 A8 vs A9KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red 5 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563037  Covington Y Outdoor Center  12:30 PM  4 A3 vs A1Covington YMCA - B14U- CL III E Red 0 vs.ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red5
 563040  GSA  03:00 PM  Bend A6 vs A9GSA South 05B Red- CL III E Red 4 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red1
 563039  Stars Athletic Club  04:00 PM  5 A5 vs A10Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red 2 vs.Triumph 05 Boys- CL III E Red1

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563048  Wade Walker Park  03:30 PM  2 A4 vs A2DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red 0 vs.BFC - 05B Black- CL III E Red0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563042  Eagles Soccer Academy  08:00 AM  3 A1 vs A4ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red 10 vs.DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red0
 563043  Oglethorpe Univ. Turf Fields  08:00 AM  1 A2 vs A3BFC - 05B Black- CL III E Red 0 vs.Covington YMCA - B14U- CL III E Red4
 563045  Granite Complex  11:00 AM  1 A10 vs A6Triumph 05 Boys- CL III E Red 1 vs.GSA South 05B Red- CL III E Red6
 563046  Briscoe Park   02:00 PM  3 A9 vs A7Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red 1 vs.IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red3

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563077  United Sports Complex  11:00 AM  2 A11 vs A1UFA Milton 05B Gold- CL III E Red 4 vs.ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red7
 563078  Granite Complex  01:00 PM  1 A10 vs A2Triumph 05 Boys- CL III E Red 15 vs.BFC - 05B Black- CL III E Red1
 563054  Covington Y Outdoor Center  02:00 PM  4 A3 vs A4Covington YMCA - B14U- CL III E Red 2 vs.DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red3
 563081  Wade Walker Park  05:00 PM  10 A7 vs A5IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red 1 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563047  Stars Athletic Club  01:00 PM  1 A5 vs A1Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red 1 vs.ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red1

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563080  Rock Springs Soccer Complex  05:00 PM  1 A8 vs A4KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red 6 vs.DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563053  Oglethorpe Univ. Turf Fields  11:00 AM  1 A2 vs A5BFC - 05B Black- CL III E Red 0 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red19
 563052  Eagles Soccer Academy  01:15 PM  3 A1 vs A6ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red 2 vs.GSA South 05B Red- CL III E Red5
 563056  Granite Complex  05:00 PM  1 A10 vs A8Triumph 05 Boys- CL III E Red 1 vs.KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red2

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563038  Wade Walker Park  04:00 PM  2 A4 vs A11DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red 0 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E Red3
 563076  Stars Athletic Club  05:00 PM  4 A5 vs A6Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red 1 vs.GSA South 05B Red- CL III E Red2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563060  Bryson Park  12:00 PM  1 A8 vs A11KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red 1 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E Red1
 563059  Stars Athletic Club  01:00 PM  2 A5 vs A3Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red 7 vs.Covington YMCA - B14U- CL III E Red0
 563058  GSA  03:00 PM  Bend A6 vs A2GSA South 05B Red- CL III E Red 5 vs.BFC - 05B Black- CL III E Red0

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563044  United Sports Complex  09:00 AM  2 A11 vs A5UFA Milton 05B Gold- CL III E Red 2 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red2
 563061  Briscoe Park   11:00 AM  3 A9 vs A10Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red 1 vs.Triumph 05 Boys- CL III E Red9

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563062  Eagles Soccer Academy  08:00 AM  3 A1 vs A8ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red 1 vs.KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red1
 563063  Oglethorpe Univ. Turf Fields  08:00 AM  1 A2 vs A7BFC - 05B Black- CL III E Red 0 vs.IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red3
 563065  Windsor Parkway Sports Complex  09:00 AM  7 A4 vs A5DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red 0 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III E Red12
 563064  Covington Y Outdoor Center  01:30 PM  4 A3 vs A6Covington YMCA - B14U- CL III E Red 0 vs.GSA South 05B Red- CL III E Red12

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563068  Rock Springs Soccer Complex  08:00 AM  1 A8 vs A2KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red 8 vs.BFC - 05B Black- CL III E Red0
 563071  Granite Complex  10:15 AM  1 A10 vs A11Triumph 05 Boys- CL III E Red 0 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E Red1
 563067  Briscoe Park   03:00 PM  3 A9 vs A1Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red 1 vs.ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red11
 563070  GSA  05:00 PM  Mill A6 vs A4GSA South 05B Red- CL III E Red 6 vs.DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red1
 563069  Arizona Avenue  06:00 PM  1 A7 vs A3IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red 4 vs.Covington YMCA - B14U- CL III E Red2

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563066  United Sports Complex  09:00 AM  2 A11 vs A9UFA Milton 05B Gold- CL III E Red 11 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red0
 563057  Wade Walker Park  04:00 PM  10 A7 vs A1IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red 1 vs.ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red7

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563055  United Sports Complex  11:00 AM  2 A11 vs A7UFA Milton 05B Gold- CL III E Red 6 vs.IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red0

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563072  Eagles Soccer Academy  09:45 AM  3 A1 vs A10ATL Eagles Doraville 05BU14 White- CL III E Red 6 vs.Triumph 05 Boys- CL III E Red3
 563073  Oglethorpe Univ. Turf Fields  10:00 AM  1 A2 vs A9BFC - 05B Black- CL III E Red 4 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B SILVER- CL III E Red1
 563074  Covington Y Outdoor Center  01:00 PM  4 A3 vs A8Covington YMCA - B14U- CL III E Red 0 vs.KSA - UNITED FC 05 B14- CL III E Red12
 563075  Wade Walker Park  03:30 PM  2 A4 vs A7DDYSC 05 Wolves Premier - CL III E Red 0 vs.IAFC 05 Boys Excel- CL III E Red3






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.