Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 14U Classic III East Blue
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=647BD4F5-2986-4F6F-A591-3E6A33592DCB&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue5555555225-044 24  6  0 0
 A5 : Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue5505255525-039 21  8  0 0
 A6 : GSA North 05B Red- CL III E Blue5555525502-039 13  12  4 0
 A12 : UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue0052555555-037 18  20  2 0
 A2 : Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III 5550055022-029 7  15  0 0
 A11 : UFA 05B Black- CL III E Blue5050002555-027 13  16  0 0
 A9 : Roswell Santos Red 05- CL III E Blue0555005020-022 -4  30  0 0
 A1 : Ambush SC B05 White- CL III E Blue0052050005-017 -13  36  3 0
 A10 : STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue0000050500-010 -16  30  0 0
 A4 : Chiefs Blue 05- CL III E Blue0002000000-02 -30  47  1 0
 A8 : Piedmont SA Select 05- CL III E Blue0200000000-02 -33  64  2 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467545  Scott Hudgens Park  09:00 AM  6 A2 vs A1Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue 5 vs.Ambush SC B05 White- CL III E Blue1
 467608  Peachtree Ridge Park  10:30 AM  7 A5 vs A10Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue 6 vs.STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue0
 467609  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A6 vs A9GSA North 05B Red- CL III E Blue 4 vs.Roswell Santos Red 05- CL III E Blue2
 467607  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A4 vs A11Chiefs Blue 05- CL III E Blue 0 vs.UFA 05B Black- CL III E Blue4

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467603  Pleasantdale Park  12:30 PM  2 A4 vs A9Chiefs Blue 05- CL III E Blue 0 vs.Roswell Santos Red 05- CL III E Blue5
 563018  Barrow County Leisure Services  04:30 PM  6 A7 vs A12Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue 5 vs.UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue1
 467569  Bethesda Park  05:00 PM  Bute A10 vs A2STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue 0 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue3

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467549  Barrow County Leisure Services  10:00 AM  6 A8 vs A9Piedmont SA Select 05- CL III E Blue 0 vs.Roswell Santos Red 05- CL III E Blue8
 563017  Peachtree Ridge Park  10:45 AM  7 A5 vs A12Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue 3 vs.UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue1
 467548  Barrow County Leisure Services  11:30 AM  6 A7 vs A10Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue 5 vs.STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue0
 467551  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 A4 vs A2Chiefs Blue 05- CL III E Blue 0 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue6
 467547  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A6 vs A11GSA North 05B Red- CL III E Blue 1 vs.UFA 05B Black- CL III E Blue0

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563021  Bunten Road Park  11:00 AM  2 A2 vs A12Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue 3 vs.UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue5
 467566  Barrow County Leisure Services  02:30 PM  6 A7 vs A5Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue 2 vs.Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue1
 467559  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A10 vs A11STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue 2 vs.UFA 05B Black- CL III E Blue4
 467567  Barrow County Leisure Services  04:00 PM  7 A8 vs A4Piedmont SA Select 05- CL III E Blue 2 vs.Chiefs Blue 05- CL III E Blue2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467554  Grimes Bridge  02:30 PM  2 A9 vs A10Roswell Santos Red 05- CL III E Blue 4 vs.STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue2
 467557  Scott Hudgens Park  04:15 PM  6 A2 vs A6Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue 2 vs.GSA North 05B Red- CL III E Blue3

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467570  Webb Bridge Park  12:00 PM  1 A1 vs A7Ambush SC B05 White- CL III E Blue 0 vs.Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue5
 467571  Barrow County Leisure Services  03:00 PM  6 A8 vs A6Piedmont SA Select 05- CL III E Blue 0 vs.GSA North 05B Red- CL III E Blue7

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467561  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A6 vs A4GSA North 05B Red- CL III E Blue 3 vs.Chiefs Blue 05- CL III E Blue0
 467563  Barrow County Leisure Services  02:15 PM  6 A8 vs A2Piedmont SA Select 05- CL III E Blue 1 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue3

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563023  Rock Creek Sports Complex  03:00 PM  3 A12 vs A6UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue 4 vs.GSA North 05B Red- CL III E Blue4
 467604  Shakerag Elementary  04:30 PM  1 A5 vs A8Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue 4 vs.Piedmont SA Select 05- CL III E Blue1
 467555  Pleasantdale Park  05:00 PM  2 A4 vs A1Chiefs Blue 05- CL III E Blue 0 vs.Ambush SC B05 White- CL III E Blue2

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467573  Bethesda Park  01:30 PM  Bute A10 vs A4STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue 1 vs.Chiefs Blue 05- CL III E Blue0
 467560  Webb Bridge Park  04:00 PM  3 A1 vs A5Ambush SC B05 White- CL III E Blue 1 vs.Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563020  Fowler Park  11:00 AM  5 A11 vs A12UFA 05B Black- CL III E Blue 3 vs.UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue5
 467565  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A6 vs A1GSA North 05B Red- CL III E Blue 4 vs.Ambush SC B05 White- CL III E Blue1

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467579  Fowler Park  09:00 AM  9 A11 vs A5UFA 05B Black- CL III E Blue 1 vs.Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue2
 563022  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  3 A12 vs A4UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue 5 vs.Chiefs Blue 05- CL III E Blue0
 467576  Webb Bridge Park  10:30 AM  1 A1 vs A8Ambush SC B05 White- CL III E Blue 7 vs.Piedmont SA Select 05- CL III E Blue2
 467578  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A10 vs A6STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue 0 vs.GSA North 05B Red- CL III E Blue1
 467577  Grimes Bridge  04:00 PM  2 A9 vs A7Roswell Santos Red 05- CL III E Blue 2 vs.Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue3

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467601  Bunten Road Park  11:30 AM  2 A2 vs A11Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue 2 vs.UFA 05B Black- CL III E Blue1
 467572  Grimes Bridge  01:00 PM  1 A9 vs A5Roswell Santos Red 05- CL III E Blue 1 vs.Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue6
 563026  Rock Creek Sports Complex  03:30 PM  3 A12 vs A1UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue 8 vs.Ambush SC B05 White- CL III E Blue0
 467605  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A6 vs A7GSA North 05B Red- CL III E Blue 0 vs.Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467581  Webb Bridge Park  05:00 PM  6 A1 vs A9Ambush SC B05 White- CL III E Blue 1 vs.Roswell Santos Red 05- CL III E Blue2

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467589  Shakerag Elementary  02:15 PM  1 A5 vs A2Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue 4 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue0
 563019  East Roswell Park  05:00 PM  1 A9 vs A12Roswell Santos Red 05- CL III E Blue 2 vs.UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue9

Bracket - Friday, November 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467610  Barrow County Leisure Services  07:00 PM  6 A7 vs A8Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue 10 vs.Piedmont SA Select 05- CL III E Blue0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467582  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A10 vs A8STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue 4 vs.Piedmont SA Select 05- CL III E Blue0
 467583  Fowler Park  07:00 PM  9 A11 vs A7UFA 05B Black- CL III E Blue 1 vs.Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue1

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467553  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 A8 vs A11Piedmont SA Select 05- CL III E Blue 3 vs.UFA 05B Black- CL III E Blue7

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 563025  LanierLand Park  09:00 AM  1 A12 vs A10UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue 5 vs.STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue0
 467600  Shakerag Park  10:45 AM  2 A5 vs A6Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue 1 vs.GSA North 05B Red- CL III E Blue1
 467597  East Roswell Park  11:00 AM  2 A9 vs A2Roswell Santos Red 05- CL III E Blue 0 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue0
 467591  Fowler Park  01:00 PM  9 A11 vs A1UFA 05B Black- CL III E Blue 8 vs.Ambush SC B05 White- CL III E Blue0

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467587  Fowler Park  09:00 AM  5 A11 vs A9UFA 05B Black- CL III E Blue 5 vs.Roswell Santos Red 05- CL III E Blue0
 467593  Scott Hudgens Park  12:00 PM  1 A2 vs A7Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West- CL III E Blue 0 vs.Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue0
 563024  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  3 A12 vs A8UFA Mountains 05B Black- CL III E Blue 12 vs.Piedmont SA Select 05- CL III E Blue0
 467586  Webb Bridge Park  04:30 PM  1 A1 vs A10Ambush SC B05 White- CL III E Blue 2 vs.STEAMERS FC 05B White- CL III E Blue1
 467595  Pleasantdale Park  04:30 PM  2 A4 vs A5Chiefs Blue 05- CL III E Blue 0 vs.Georgia Express FC 05B Premier- CL III E Blue10

Bracket - Friday, November 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467599  Barrow County Leisure Services  08:00 PM  7 A7 vs A4Piedmont SA Gold 05- CL III E Blue 9 vs.Chiefs Blue 05- CL III E Blue1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.