Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 15U Classic II-A
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Atlanta City FC - B15U- CL II A5525525555044 23  9  2 0
 A11 : UFA 04B Red- CL II A5055555050035 11  15  3 0
 A8 : Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A2505552055034 12  13  6 0
 A7 : SAF 2004 ELITE- CL II A0555050552032 11  21  1 0
 A6 : Roswell Santos Blue 04- CL II A5055202520026 4  13  0 0
 A1 : ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A0025055052024 -2  26  3 0
 A5 : GSA North 04B Premier- CL II A2505202000016 -7  17  3 0
 A4 : DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A5000000225014 -13  25  3 1
 A2 : ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A022502-4252-610 -4  20  12 3
 A10 : SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A000005020007 -13  28  2 0
 A9 : SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A0000050-42003 -22  32  4 1

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565022  Eagles Soccer Academy  08:00 AM  3 A2 vs A11ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A 1 vs.UFA 04B Red- CL II A3
 565026  Grimes Bridge  10:45 AM  2 A6 vs A7Roswell Santos Blue 04- CL II A 3 vs.SAF 2004 ELITE- CL II A0
 565025  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A5 vs A8GSA North 04B Premier- CL II A 1 vs.Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565028  Matt Community Park  11:00 AM  3 A11 vs A3UFA 04B Red- CL II A 2 vs.Atlanta City FC - B15U- CL II A4
 565029  Mudcreek  01:00 PM  MC 3 A10 vs A4SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A 1 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A2
 565031  Riverline Park  02:45 PM  1 A8 vs A6Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A 1 vs.Roswell Santos Blue 04- CL II A0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565036  Macon Soccer Complex  01:00 PM  1 A7 vs A8SAF 2004 ELITE- CL II A 3 vs.Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A2
 565035  Grimes Bridge  04:00 PM  2 A6 vs A9Roswell Santos Blue 04- CL II A 3 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A0
 565032  Silverbacks Park  04:30 PM  Stad A3 vs A1Atlanta City FC - B15U- CL II A 2 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A0
 565034  Rabbit Hill Park  07:00 PM  2 A5 vs A10GSA North 04B Premier- CL II A 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565039  Fowler Park  11:00 AM  8 A11 vs A5UFA 04B Red- CL II A 2 vs.GSA North 04B Premier- CL II A1
 565041  Mudcreek  12:00 PM  MC 2 A9 vs A7SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A 1 vs.SAF 2004 ELITE- CL II A7
 565040  Mudcreek  01:15 PM  MC 4 A10 vs A6SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A 3 vs.Roswell Santos Blue 04- CL II A5
 565038  West Gwinnett Park  01:15 PM  1 A2 vs A3ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A 2 vs.Atlanta City FC - B15U- CL II A2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565046  Riverline Park  09:00 AM  1 A8 vs A9Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A 3 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A0
 565045  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  9 A7 vs A10SAF 2004 ELITE- CL II A 3 vs.SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A0
 565042  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A5 vs A1GSA North 04B Premier- CL II A 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565048  Eagles Soccer Academy  09:45 AM  3 A2 vs A5ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A 1 vs.GSA North 04B Premier- CL II A1
 565051  Mudcreek  11:15 AM  MC 4 A10 vs A8SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A 1 vs.Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A5
 565047  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A1 vs A6ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A 2 vs.Roswell Santos Blue 04- CL II A2
 565049  Silverbacks Park  04:30 PM  Stad A3 vs A4Atlanta City FC - B15U- CL II A 3 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565056  Marathon Park  11:45 AM  3 A9 vs A10SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A4
 565053  Grimes Bridge  12:45 PM  2 A6 vs A2Roswell Santos Blue 04- CL II A 1 vs.ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A3
 565052  Macon Soccer Complex  01:00 PM  1 A7 vs A1SAF 2004 ELITE- CL II A 4 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A5
 565054  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A5 vs A3GSA North 04B Premier- CL II A 0 vs.Atlanta City FC - B15U- CL II A3

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565057  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A1 vs A8ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A 3 vs.Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A6
 565058  Eagles Soccer Academy  11:00 AM  3 A2 vs A7ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A 0 vs.SAF 2004 ELITE- CL II A4
 565059  Silverbacks Park  03:30 PM  Stad A3 vs A6Atlanta City FC - B15U- CL II A 1 vs.Roswell Santos Blue 04- CL II A1

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565065  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A6 vs A4Roswell Santos Blue 04- CL II A 1 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A0
 565063  Riverline Park  02:45 PM  1 A8 vs A2Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A 0 vs.ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A0
 565064  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A7 vs A3SAF 2004 ELITE- CL II A 1 vs.Atlanta City FC - B15U- CL II A3
 565062  Mudcreek  03:00 PM  MC 4 A9 vs A1SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A5

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565068  Eagles Soccer Academy  11:30 AM  3 A2 vs A9ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A
Forfeited Game
 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A4F
 565071  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A5 vs A6GSA North 04B Premier- CL II A 1 vs.Roswell Santos Blue 04- CL II A1
 565067  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A1 vs A10ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A0
 565069  Silverbacks Park  04:40 PM  Stad A3 vs A8Atlanta City FC - B15U- CL II A 4 vs.Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565072  Fowler Park  01:00 PM  5 A11 vs A1UFA 04B Red- CL II A 4 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A0
 565075  Riverline Park  02:45 PM  1 A8 vs A4Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A 5 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A0
 565073  Mudcreek  03:00 PM  MC 2 A10 vs A2SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A 2 vs.ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565066  Marathon Park  01:00 PM  3 A10 vs A11SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A 2 vs.UFA 04B Red- CL II A3
 565043  Wade Walker Park  04:30 PM  8 A4 vs A2DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A 0 vs.ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A4

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565033  Wade Walker Park  04:00 PM  2 A4 vs A11DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A 0 vs.UFA 04B Red- CL II A1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565044  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A6 vs A11Roswell Santos Blue 04- CL II A 0 vs.UFA 04B Red- CL II A2
 565074  Silverbacks Park  03:00 PM  Stad A9 vs A3SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A 1 vs.Atlanta City FC - B15U- CL II A5

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565023  Tramore  01:00 PM  10 A10 vs A3SSA Chelsea 04B Select Red- CL II A 1 vs.Atlanta City FC - B15U- CL II A5
 565037  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 A1 vs A4ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A 5 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A3
 565050  Fowler Park  03:00 PM  5 A11 vs A7UFA 04B Red- CL II A 4 vs.SAF 2004 ELITE- CL II A5

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565061  South Forsyth  11:00 PM  2 A11 vs A9UFA 04B Red- CL II A 4F vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565024  Wade Walker Park  12:00 PM  2 A4 vs A9DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A1
 565076  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A7 vs A5SAF 2004 ELITE- CL II A 5 vs.GSA North 04B Premier- CL II A1

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565070  Wade Walker Park  02:00 PM  2 A4 vs A7DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A 2 vs.SAF 2004 ELITE- CL II A2

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565027  Holland Sports Complex  10:00 AM  4 A1 vs A2ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD- CL II A 3 vs.ATL Eagles Lilburn 04BU15 Premier- CL II A3

Bracket - Wednesday, November 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565060  Wade Walker Park  06:30 PM  9 A4 vs A5DDYSC 04 Wolves Premier - CL II A 3 vs.GSA North 04B Premier- CL II A2

Bracket - Friday, December 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565055  Riverline Park  07:30 PM  4 A8 vs A11Smyrna Soccer Club 2004 Boys- CL II A 2 vs.UFA 04B Red- CL II A1

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 565030  Rabbit Hill Park  11:00 AM  3 A5 vs A9GSA North 04B Premier- CL II A 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Blue 1- CL II A0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.