Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 16U Classic II West
       

Bracket      


ALL 1      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 T11 : UFA South Georgia 03B Premier- CL II West5552552255041 19  4  3 1
 T9 : Roswell Santos Blue 03- CL II West5205550555037 7  15  5 0
 T2 : CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West2555255025036 17  16  12 0
 T1 : AFC Lightning Troup 03- CL II West5555205005032 10  12  5 0
 T10 : SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West5000555052027 -1  25  3 0
 T3 : Concorde Fire U16 Central Black- CL II West2055505050027 7  14  4 0
 T8 : PPA GS 03B Elite- CL II West2055205520026 3  23  2 0
 T4 : IAFC 03 Boys Premier- CL II West0055005500020 -2  24  2 1
 T7 : NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West0005205005017 -5  24  3 0
 T6 : MAYS Striker 03B Blue- CL II West000000500-401 -23  44  2 0
 T5 : Impact SC 03B Premier- CL II West00000000-400-4 -32  58  3 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605636  Sutton Middle School  10:00 AM  1 T10 vs T6SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West 3 vs.MAYS Striker 03B Blue- CL II West2
 605637  Grimes Bridge  02:15 PM  2 T9 vs T7Roswell Santos Blue 03- CL II West 2 vs.NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West1
 605633  Troup Soccer Complex  02:30 PM  3 T1 vs T4AFC Lightning Troup 03- CL II West 3 vs.IAFC 03 Boys Premier- CL II West1
 605634  CYSA  05:00 PM  10 T2 vs T3CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West 1 vs.Concorde Fire U16 Central Black- CL II West1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605638  Badger Creek Complex  11:00 AM  4 T5 vs T1Impact SC 03B Premier- CL II West 1 vs.AFC Lightning Troup 03- CL II West4
 605642  Chestnut Log  01:00 PM  3 T8 vs T9PPA GS 03B Elite- CL II West 2 vs.Roswell Santos Blue 03- CL II West2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605679  Friendly City Park  11:00 AM  3 T11 vs T3UFA South Georgia 03B Premier- CL II West 4 vs.Concorde Fire U16 Central Black- CL II West0
 605648  Noonday Park  01:00 PM  01 T7 vs T1NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West 1 vs.AFC Lightning Troup 03- CL II West4
 605639  Wade Walker Park  03:00 PM  10 T4 vs T2IAFC 03 Boys Premier- CL II West 1 vs.CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West3

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605646  Friendly City Park  01:00 PM  5 T11 vs T7UFA South Georgia 03B Premier- CL II West 3 vs.NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West0
 605655  Georgia Soccer Park  05:00 PM  4 T3 vs T6Concorde Fire U16 Central Black- CL II West 7 vs.MAYS Striker 03B Blue- CL II West0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605657  Friendly City Park  11:30 AM  4 T11 vs T9UFA South Georgia 03B Premier- CL II West 2 vs.Roswell Santos Blue 03- CL II West0
 605643  Troup Soccer Complex  12:30 PM  3 T1 vs T6AFC Lightning Troup 03- CL II West 2 vs.MAYS Striker 03B Blue- CL II West1
 605644  CYSA  01:00 PM  10 T2 vs T5CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West 10 vs.Impact SC 03B Premier- CL II West0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605656  Wade Walker Park  09:00 AM  10 T4 vs T5IAFC 03 Boys Premier- CL II West 4 vs.Impact SC 03B Premier- CL II West1
 605649  Tramore - CASL  10:00 AM  2 T6 vs T2MAYS Striker 03B Blue- CL II West 1 vs.CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West9
 605668  Friendly City Park  12:00 PM  3 T11 vs T1UFA South Georgia 03B Premier- CL II West 0 vs.AFC Lightning Troup 03- CL II West0
 605652  Grimes Bridge  04:15 PM  2 T9 vs T10Roswell Santos Blue 03- CL II West 2 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West1

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605680  Galloway Athletic Complex  02:30 PM  1 T10 vs T4SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West 0 vs.IAFC 03 Boys Premier- CL II West7
 605672  Noonday Park  03:00 PM  03 T7 vs T5NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West 4 vs.Impact SC 03B Premier- CL II West2
 605658  Grimes Bridge  04:30 PM  2 T9 vs T1Roswell Santos Blue 03- CL II West 1 vs.AFC Lightning Troup 03- CL II West0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605640  Tramore - CASL  12:00 PM  1 T6 vs T11MAYS Striker 03B Blue- CL II West 0 vs.UFA South Georgia 03B Premier- CL II West4
 605654  CYSA  05:00 PM  10 T2 vs T7CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West 2 vs.NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West2

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605684  Arizona Avenue  10:00 AM  2 T4 vs T11IAFC 03 Boys Premier- CL II West 1 vs.UFA South Georgia 03B Premier- CL II West2
 605686  Hubert Park  11:00 AM  4 T6 vs T9MAYS Striker 03B Blue- CL II West 1 vs.Roswell Santos Blue 03- CL II West2

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605659  East Carrollton Park  11:00 AM  EC 2 T8 vs T2PPA GS 03B Elite- CL II West 3 vs.CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West7
 605660  Noonday Park  01:00 PM  02 T7 vs T3NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West 1 vs.Concorde Fire U16 Central Black- CL II West5

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605650  Badger Creek Complex  09:00 AM  3 T5 vs T3Impact SC 03B Premier- CL II West 0 vs.Concorde Fire U16 Central Black- CL II West6

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605666  Wade Walker Park  09:00 AM  9 T4 vs T7IAFC 03 Boys Premier- CL II West 1 vs.NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West5
 605664  CYSA  01:00 PM  10 T2 vs T9CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West 6 vs.Roswell Santos Blue 03- CL II West3
 605665  Ocee Elementary  02:00 PM  1 T3 vs T8Concorde Fire U16 Central Black- CL II West 0 vs.PPA GS 03B Elite- CL II West1
 605663  Troup Soccer Complex  04:30 PM  3 T1 vs T10AFC Lightning Troup 03- CL II West 3 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West0
 605667  Badger Creek Complex  07:00 PM  4 T5 vs T6Impact SC 03B Premier- CL II West 4 vs.MAYS Striker 03B Blue- CL II West5

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605685  Badger Creek Complex  01:00 PM  3 T5 vs T10Impact SC 03B Premier- CL II West 1 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West4
 605683  Ridgeview Charter School  02:15 PM  1 T3 vs T1Concorde Fire U16 Central Black- CL II West 2 vs.AFC Lightning Troup 03- CL II West1
 605687  Noonday Park  03:00 PM  03 T7 vs T8NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West 0 vs.PPA GS 03B Elite- CL II West3
 605661  Hubert Park  05:00 PM  4 T6 vs T4MAYS Striker 03B Blue- CL II West 1 vs.IAFC 03 Boys Premier- CL II West2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605651  Chestnut Log  11:00 AM  3 T8 vs T11PPA GS 03B Elite- CL II West 1 vs.UFA South Georgia 03B Premier- CL II West1
 605669  Galloway Athletic Complex  12:15 PM  1 T10 vs T2SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West 4 vs.CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West2
 605670  Grimes Bridge  12:30 PM  2 T9 vs T3Roswell Santos Blue 03- CL II West 3 vs.Concorde Fire U16 Central Black- CL II West0
 605671  Chestnut Log  05:00 PM  3 T8 vs T4PPA GS 03B Elite- CL II West 2 vs.IAFC 03 Boys Premier- CL II West5

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605645  Georgia Soccer Park  01:00 PM  5 T3 vs T4Concorde Fire U16 Central Black- CL II West 4 vs.IAFC 03 Boys Premier- CL II West1
 605682  Chestnut Log  01:00 PM  3 T8 vs T6PPA GS 03B Elite- CL II West 7 vs.MAYS Striker 03B Blue- CL II West0
 605681  Grimes Bridge  02:45 PM  2 T9 vs T5Roswell Santos Blue 03- CL II West 10 vs.Impact SC 03B Premier- CL II West0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605641  Noonday Park  09:00 AM  02 T7 vs T10NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West 1 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West2
 605673  CYSA  04:00 PM  10 T2 vs T11CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West 0 vs.UFA South Georgia 03B Premier- CL II West0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605635  Friendly City Park  11:00 AM  5 T11 vs T5UFA South Georgia 03B Premier- CL II West 4F vs.Impact SC 03B Premier- CL II West
Forfeited Game
0
 605662  Sutton Middle School  01:00 PM  1 T10 vs T11SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West 2 vs.UFA South Georgia 03B Premier- CL II West3

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605676  Etowah River Park  09:00 AM  1 T5 vs T8Impact SC 03B Premier- CL II West 1 vs.PPA GS 03B Elite- CL II West7
 605674  Georgia Soccer Park  10:00 AM  5 T3 vs T10Concorde Fire U16 Central Black- CL II West 1 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West2
 605677  Tramore - CASL  10:00 AM  2 T6 vs T7MAYS Striker 03B Blue- CL II West
Forfeited Game
 0 vs.NTH NASA 03 Premier - Rogers- CL II West4F
 605675  Wade Walker Park  03:00 PM  9 T4 vs T9IAFC 03 Boys Premier- CL II West 2 vs.Roswell Santos Blue 03- CL II West3

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605647  Sutton Middle School  01:00 PM  1 T10 vs T8SSA Chelsea 03B Select Yellow 1- CL II West 3 vs.PPA GS 03B Elite- CL II West3
 605678  Troup Soccer Complex  03:30 PM  3 T1 vs T2AFC Lightning Troup 03- CL II West 1 vs.CFC Red Star - B16U-Elite- CL II West3

Bracket - Sunday, December 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 605653  Troup Soccer Complex  03:00 PM  3 T1 vs T8AFC Lightning Troup 03- CL II West 4 vs.PPA GS 03B Elite- CL II West2






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.