Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 18U Classic II
       

Bracket      


ALL 1      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 T8 : Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II55555555555055 36  6  8 0
 T2 : ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II55550555550045 31  10  8 1
 T11 : SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II055555-45550036 11  14  9 1
 T5 : Concorde Fire U18 North Black - CL II05055055002027 1  28  3 0
 T1 : AFC Lightning 01 Red - CL II55550022020026 4  25  9 1
 T6 : MOBA-01 Boys - CL II05505225000024 3  15  9 0
 T7 : Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II55500520000022 -7  33  5 0
 T9 : STEAMERS FC 01B White - CL II55002000550022 -5  38  6 2
 T4 : Georgia Rush B2001 Rush - CL II00020055005017 -15  34  9 1
 T12 : AFC Lightning 01 Black - CL II00005005202014 -18  44  7 0
 T10 : Toluca TASA 01 North Premier - CL II00002500050012 -19  38  6 0
 T3 : Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II50000000050010 -22  45  6 2

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471022  Scott Hudgens Park  11:00 AM  2 T3 vs T10Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II 5 vs.Toluca TASA 01 North Premier - CL II2
 471025  MOBA Academy  12:00 PM  1 T6 vs T7MOBA-01 Boys - CL II 2 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II4
 471019  McCurry Park  01:00 PM  21 T12 vs T9AFC Lightning 01 Black - CL II 1 vs.STEAMERS FC 01B White - CL II6
 471024  Ocee Elementary  02:00 PM  1 T5 vs T8Concorde Fire U18 North Black - CL II 2 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II7
 471036  McCurry Park  05:00 PM  24 T1 vs T4AFC Lightning 01 Red - CL II 5 vs.Georgia Rush B2001 Rush - CL II2

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471066  McCurry Park  02:00 PM  21 T1 vs T10AFC Lightning 01 Red - CL II 7 vs.Toluca TASA 01 North Premier - CL II1
 471058  Scott Hudgens Park  03:00 PM  2 T3 vs T6Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II 1 vs.MOBA-01 Boys - CL II4
 471020  Holland Sports Complex  04:00 PM  3 T2 vs T11ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 4 vs.SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II0
 471074  Riverline Park  04:30 PM  1 T8 vs T4Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II 8 vs.Georgia Rush B2001 Rush - CL II0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471023  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 T4 vs T9Georgia Rush B2001 Rush - CL II 1 vs.STEAMERS FC 01B White - CL II5
 471021  Riverline Park  10:45 AM  1 T8 vs T12Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II 4 vs.AFC Lightning 01 Black - CL II0
 471033  Ocee Elementary  05:45 PM  1 T5 vs T10Concorde Fire U18 North Black - CL II 4 vs.Toluca TASA 01 North Premier - CL II1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471044  Riverline Park  04:30 PM  1 T7 vs T10Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II 3 vs.Toluca TASA 01 North Premier - CL II1
 471070  Ocee Elementary  05:00 PM  1 T5 vs T6Concorde Fire U18 North Black - CL II 1 vs.MOBA-01 Boys - CL II3

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471018  PAC  09:00 AM  3 T12 vs T7AFC Lightning 01 Black - CL II 2 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II4
 471031  Scott Hudgens Park  12:00 PM  5 T3 vs T1Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II 2 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II7
 471030  Riverline Park  12:15 PM  1 T8 vs T6Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II 3 vs.MOBA-01 Boys - CL II1
 471029  Bethesda Park  01:00 PM  Park T9 vs T5STEAMERS FC 01B White - CL II 0 vs.Concorde Fire U18 North Black - CL II3
 471028  Providence Christian Academy  04:30 PM  1 T10 vs T4Toluca TASA 01 North Premier - CL II 0 vs.Georgia Rush B2001 Rush - CL II0

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471064  MOBA Academy  11:00 AM  2 T6 vs T4MOBA-01 Boys - CL II 3 vs.Georgia Rush B2001 Rush - CL II0
 471060  Mudcreek  01:15 PM  MC 3 T11 vs T9SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II 8 vs.STEAMERS FC 01B White - CL II1
 471075  Riverline Park  02:45 PM  1 T7 vs T5Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II 3 vs.Concorde Fire U18 North Black - CL II5

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471032  Stars Athletic Club  11:00 AM  2 T4 vs T11Georgia Rush B2001 Rush - CL II 1 vs.SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II3
 471034  MOBA Academy  11:00 AM  1 T6 vs T9MOBA-01 Boys - CL II 0 vs.STEAMERS FC 01B White - CL II0
 471016  Providence Christian Academy  04:45 PM  1 T10 vs T12Toluca TASA 01 North Premier - CL II 3 vs.AFC Lightning 01 Black - CL II1
 471037  Holland Sports Complex  05:00 PM  3 T2 vs T3ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 8 vs.Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II1
 471041  Ocee Elementary  05:45 PM  1 T5 vs T1Concorde Fire U18 North Black - CL II 1 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II3

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471069  Stars Athletic Club  12:00 PM  2 T4 vs T7Georgia Rush B2001 Rush - CL II 5 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II1
 471071  Mudcreek  01:15 PM  MC 2 T11 vs T1SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II 1 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II0
 471067  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 T2 vs T9ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 10 vs.STEAMERS FC 01B White - CL II2
 471078  PAC  03:00 PM  3 T12 vs T3AFC Lightning 01 Black - CL II 5 vs.Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II3

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471056  McCurry Park  11:00 AM  24 T1 vs T8AFC Lightning 01 Red - CL II 1 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II5
 471017  McCurry Park  03:00 PM  23 T12 vs T11AFC Lightning 01 Black - CL II 0 vs.SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II6
 471053  Ocee Elementary  04:00 PM  1 T5 vs T3Concorde Fire U18 North Black - CL II 3 vs.Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II1

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471040  Bethesda Park  11:00 AM  Bute T9 vs T7STEAMERS FC 01B White - CL II 2 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II3
 471072  Providence Christian Academy  02:30 PM  1 T10 vs T2Toluca TASA 01 North Premier - CL II 0 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II8
 471027  Mudcreek  03:15 PM  MC 2 T11 vs T3SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II 4 vs.Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471048  Scott Hudgens Park  10:00 AM  1 T3 vs T4Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II 1 vs.Georgia Rush B2001 Rush - CL II2
 471046  McCurry Park  11:00 AM  23 T1 vs T6AFC Lightning 01 Red - CL II 0 vs.MOBA-01 Boys - CL II0
 471038  Mudcreek  12:30 PM  MC 3 T11 vs T5SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II
Forfeited Game
 0 vs.Concorde Fire U18 North Black - CL II4F
 471045  Riverline Park  12:30 PM  1 T8 vs T9Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II 8 vs.STEAMERS FC 01B White - CL II0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471065  Providence Christian Academy  02:00 AM  1 T10 vs T11Toluca TASA 01 North Premier - CL II 1 vs.SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II2
 471081  MOBA Academy  11:00 AM  1 T6 vs T12MOBA-01 Boys - CL II 3 vs.AFC Lightning 01 Black - CL II0
 471073  Bethesda Park  01:00 PM  Park T9 vs T3STEAMERS FC 01B White - CL II 4 vs.Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II2
 471062  Riverline Park  04:30 PM  1 T8 vs T2Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II1

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471079  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 T4 vs T12Georgia Rush B2001 Rush - CL II 1 vs.AFC Lightning 01 Black - CL II4
 471047  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 T2 vs T5ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 7 vs.Concorde Fire U18 North Black - CL II2
 471051  Riverline Park  02:15 PM  1 T7 vs T1Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II 3 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II3
 471050  Providence Christian Academy  03:00 PM  1 T10 vs T8Toluca TASA 01 North Premier - CL II 0 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II4

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471042  Stars Athletic Club  09:00 AM  1 T4 vs T2Georgia Rush B2001 Rush - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II3
 471063  Riverline Park  11:00 AM  1 T7 vs T3Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II 2 vs.Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II3

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471068  Scott Hudgens Park  11:30 AM  5 T3 vs T8Atlanta Fire - U18 Boys (2001) Gold - CL II 0 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II4
 471052  MOBA Academy  02:00 PM  2 T6 vs T2MOBA-01 Boys - CL II 0 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II2
 471049  Mudcreek  02:30 PM  MC 4 T11 vs T7SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II 3 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II0
 471059  Stars Athletic Club  04:00 PM  2 T4 vs T5Georgia Rush B2001 Rush - CL II 2 vs.Concorde Fire U18 North Black - CL II1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471043  MOBA Academy  12:30 PM  2 T6 vs T11MOBA-01 Boys - CL II 1 vs.SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II2
 471026  McCurry Park  02:00 PM  21 T1 vs T2AFC Lightning 01 Red - CL II 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II8
 471035  Riverline Park  03:00 PM  1 T7 vs T8Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II 0 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II7

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471039  Providence Christian Academy  03:30 PM  2 T10 vs T6Toluca TASA 01 North Premier - CL II 2 vs.MOBA-01 Boys - CL II1

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471080  Georgia Soccer Park  01:50 PM  5 T5 vs T12Concorde Fire U18 North Black - CL II 1 vs.AFC Lightning 01 Black - CL II1
 471054  Riverline Park  02:30 PM  4 T8 vs T11Smyrna Soccer Club 2001 Boys 2 - CL II 2 vs.SSA Chelsea 01B Select Blue 1 - CL II1

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471055  Bethesda Park  09:00 AM  Park T9 vs T10STEAMERS FC 01B White - CL II 3 vs.Toluca TASA 01 North Premier - CL II2
 471077  PAC  01:00 PM  3 T12 vs T2AFC Lightning 01 Black - CL II 0 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II11

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471076  PAC  01:00 PM  3 T12 vs T1AFC Lightning 01 Black - CL II 2 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II2

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471057  Holland Sports Complex  01:00 PM  4 T2 vs T7ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 0 vs.Smyrna Soccer Club 2001 Boys 3 - CL II0

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 471061  Bethesda Park  01:00 PM  Bute T9 vs T1STEAMERS FC 01B White - CL II 0 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.