Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 12U BOYS RIAS
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=8F6B3621-ED55-42DD-9EF3-5F50799C03EC&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A15 : Champions United PSG U12 Boys 525525   -024 14  9  0 0
 A3 : SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans502055    -017 3  12  0 0
 A2 : KCSC CANNONS - BRU12 - A22502     -011 0  9  0 0
 A6 : Athens United 12U Green  055     -010 3  6  0 0
 A4 : Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BR2   5     -07 4  0  0 0
 A14 : Franklin County - BR12U5 02    xx-07 0  16  0 0
 A1 : Butts County DLS - Harper 520    xx-07 -2  10  0 0
 A9 : Rapids FC 12U RIAS Hab Boys5       xx-05 3  1  0 0
 A11 : RYSA Panthers 12B 50 0     -05 0  7  0 0
 A7 : Steamers FC - B12U Ahmetovic  0 5     -05 -2  8  0 0
 A5 : Athens United 12U White 2 2    xx-04 0  6  0 0
 A8 : Steamers FC - B12U- Shepherd  2 0     -02 -2  4  0 0
 A12 : RYSA Hawks 12B 0 2 0    -02 -6  15  0 0
 A10 : Rapids FC 12U White County Boys00      xx-00 -6  10  0 0
 A13 : RYSA Eagles 12B00  0     -00 -9  20  0 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635655  Holland Sports Complex  09:00 AM  1a A6 vs A5Athens United 12U Green   vs.Athens United 12U White 
 635656  Daughtry Park  10:00 AM  1 A1 vs A15Butts County DLS - Harper   vs.Champions United PSG U12 Boys 
 635659  RYSA  12:30 PM  Ent A13 vs A3RYSA Eagles 12B 2 vs.SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans3
 635657  Summit Baptist Church  01:00 PM  1 A2 vs A4KCSC CANNONS - BRU12 - A 0 vs.Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU120
 635661  Bethesda Park  01:30 PM  3 A7 vs A8Steamers FC - B12U Ahmetovic   vs.Steamers FC - B12U- Shepherd 
 635660  RYSA  02:00 PM  Ent A12 vs A11RYSA Hawks 12B   vs.RYSA Panthers 12B 

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635683  Holland Sports Complex  10:30 AM  1a A6 vs A8Athens United 12U Green   vs.Steamers FC - B12U- Shepherd 

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635666  Summit Baptist Church  10:00 AM  1 A2 vs A3KCSC CANNONS - BRU12 - A 0 vs.SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans0
 635665  Rocky Ford Park  11:00 AM  1 A14 vs A10Franklin County - BR12U 6 vs.Rapids FC 12U White County Boys2
 635664  New Hope Church Stockbridge  11:00 AM  3 A15 vs A12Champions United PSG U12 Boys 9 vs.RYSA Hawks 12B2
 635662  Holland Sports Complex  12:00 PM  1a A6 vs A9Athens United 12U Green 1 vs.Rapids FC 12U RIAS Hab Boys4
 635663  Holland Sports Complex  01:30 PM  1a A5 vs A8Athens United 12U White 1 vs.Steamers FC - B12U- Shepherd1
 635668  RYSA  02:00 PM  Ent A13 vs A11RYSA Eagles 12B 1 vs.RYSA Panthers 12B10

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635667  Windsor Parkway Sports Complex  11:45 AM  4 A4 vs A7Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12   vs.Steamers FC - B12U Ahmetovic 

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635672  Rocky Ford Park  10:00 AM  1 A14 vs A9Franklin County - BR12U   vs.Rapids FC 12U RIAS Hab Boys 
 635671  New Hope Church Stockbridge  11:00 AM  3 A15 vs A3Champions United PSG U12 Boys 2 vs.SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans2
 635673  Summit Baptist Church  11:00 AM  1 A2 vs A7KCSC CANNONS - BRU12 - A 7 vs.Steamers FC - B12U Ahmetovic1
 635670  Daughtry Park  11:30 AM  1 A1 vs A11Butts County DLS - Harper 4 vs.RYSA Panthers 12B2
 635675  RYSA  12:30 PM  Ent A13 vs A12RYSA Eagles 12B   vs.RYSA Hawks 12B 
 635674  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  4 A4 vs A8Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12   vs.Steamers FC - B12U- Shepherd 
 635669  Holland Sports Complex  03:00 PM  1b A6 vs A10Athens United 12U Green 4 vs.Rapids FC 12U White County Boys2

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635722  RYSA  12:00 PM  Ent A11 vs A4RYSA Panthers 12B   vs.Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12 
 635677  Holland Sports Complex  12:00 PM  1a A5 vs A9Athens United 12U White   vs.Rapids FC 12U RIAS Hab Boys 

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635681  Windsor Parkway Sports Complex  10:00 AM  4 A4 vs A3Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12 7 vs.SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans0
 635682  RYSA  03:30 PM  Ent A13 vs A7RYSA Eagles 12B   vs.Steamers FC - B12U Ahmetovic 

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635679  New Hope Church Stockbridge  01:00 PM  3 A15 vs A11Champions United PSG U12 Boys 2 vs.RYSA Panthers 12B0
 635678  Daughtry Park  02:00 PM  1 A1 vs A12Butts County DLS - Harper 3 vs.RYSA Hawks 12B3
 635676  Holland Sports Complex  03:00 PM  1b A6 vs A14Athens United 12U Green 9 vs.Franklin County - BR12U0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635686  New Hope Church Stockbridge  12:00 PM  3 A15 vs A2Champions United PSG U12 Boys 8 vs.KCSC CANNONS - BRU12 - A4
 635684  Holland Sports Complex  01:00 PM  1a A5 vs A14Athens United 12U White 5 vs.Franklin County - BR12U5

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635721  Summit Baptist Church  03:00 PM  1 A2 vs A15KCSC CANNONS - BRU12 - A 0 vs.Champions United PSG U12 Boys0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635692  Windsor Parkway Sports Complex  09:00 AM  4 A4 vs A2Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12   vs.KCSC CANNONS - BRU12 - A 
 635696  Bethesda Park  09:30 AM  4 A8 vs A7Steamers FC - B12U- Shepherd 1 vs.Steamers FC - B12U Ahmetovic3
 635695  RYSA  11:00 AM  Ent A11 vs A12RYSA Panthers 12B   vs.RYSA Hawks 12B 
 635691  New Hope Church Stockbridge  11:00 AM  3 A15 vs A1Champions United PSG U12 Boys 5 vs.Butts County DLS - Harper1
 635658  Ruby C. Fulbright Field  11:00 AM  1 A9 vs A10Rapids FC 12U RIAS Hab Boys   vs.Rapids FC 12U White County Boys 
 635694  Wilkerson Mill Park  12:00 PM  1 A3 vs A13SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans 7 vs.RYSA Eagles 12B0
 635690  Holland Sports Complex  03:00 PM  1b A5 vs A6Athens United 12U White   vs.Athens United 12U Green 

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635689  RYSA  12:00 PM  Ent A12 vs A3RYSA Hawks 12B 1 vs.SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans3
 635687  Windsor Parkway Sports Complex  12:00 PM  4 A4 vs A11Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12   vs.RYSA Panthers 12B 

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635703  RYSA  12:30 AM  Ent A11 vs A13RYSA Panthers 12B   vs.RYSA Eagles 12B 
 635702  Bethesda Park  09:00 AM  4 A7 vs A4Steamers FC - B12U Ahmetovic   vs.Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12 
 635697  Rhodes Complex  10:00 AM  1 A9 vs A6Rapids FC 12U RIAS Hab Boys   vs.Athens United 12U Green 
 635698  Bethesda Park  10:30 AM  4 A8 vs A5Steamers FC - B12U- Shepherd   vs.Athens United 12U White 
 635699  RYSA  11:00 AM  Ent A12 vs A15RYSA Hawks 12B   vs.Champions United PSG U12 Boys 
 635700  Rhodes Complex  12:00 PM  1 A10 vs A14Rapids FC 12U White County Boys   vs.Franklin County - BR12U 
 635701  Wilkerson Mill Park  01:00 PM  1 A3 vs A2SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans   vs.KCSC CANNONS - BRU12 - A 

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635720  RYSA  12:00 PM  Ent A13 vs A1RYSA Eagles 12B   vs.Butts County DLS - Harper 
 635704  Rhodes Complex  01:30 PM  1 A10 vs A6Rapids FC 12U White County Boys   vs.Athens United 12U Green 
 635680  Summit Baptist Church  02:45 PM  1 A2 vs A8KCSC CANNONS - BRU12 - A   vs.Steamers FC - B12U- Shepherd 

Bracket - Friday, October 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635693  Ruby C. Fulbright Field  06:45 PM  1 A10 vs A9Rapids FC 12U White County Boys   vs.Rapids FC 12U RIAS Hab Boys 

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635709  Bethesda Park  10:30 AM  4 A8 vs A4Steamers FC - B12U- Shepherd   vs.Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12 
 635708  Bethesda Park  12:00 PM  4 A7 vs A2Steamers FC - B12U Ahmetovic   vs.KCSC CANNONS - BRU12 - A 
 635706  Wilkerson Mill Park  01:00 PM  1 A3 vs A15SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans   vs.Champions United PSG U12 Boys 
 635705  RYSA  02:00 PM  Ent A11 vs A1RYSA Panthers 12B   vs.Butts County DLS - Harper 
 635707  Rhodes Complex  03:00 PM  1 A9 vs A14Rapids FC 12U RIAS Hab Boys   vs.Franklin County - BR12U 
 635710  RYSA  03:30 PM  Ent A12 vs A13RYSA Hawks 12B   vs.RYSA Eagles 12B 

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635685  Daughtry Park  02:00 PM  1 A1 vs A13Butts County DLS - Harper   vs.RYSA Eagles 12B 
 635724  Wilkerson Mill Park  02:00 PM  1 A3 vs A12SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans   vs.RYSA Hawks 12B 
 635688  Ruby C. Fulbright Field  03:00 PM  1 A10 vs A7Rapids FC 12U White County Boys   vs.Steamers FC - B12U Ahmetovic 

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635711  Rocky Ford Park  10:00 AM  1 A14 vs A6Franklin County - BR12U   vs.Athens United 12U Green 
 635717  Bethesda Park  12:00 PM  3 A7 vs A13Steamers FC - B12U Ahmetovic   vs.RYSA Eagles 12B 
 635713  RYSA  12:30 PM  Mem A12 vs A1RYSA Hawks 12B   vs.Butts County DLS - Harper 
 635712  Rhodes Complex  01:00 PM  1 A9 vs A5Rapids FC 12U RIAS Hab Boys   vs.Athens United 12U White 
 635715  Bethesda Park  01:30 PM  3 A8 vs A2Steamers FC - B12U- Shepherd   vs.KCSC CANNONS - BRU12 - A 
 635714  RYSA  02:00 PM  Mem A11 vs A15RYSA Panthers 12B   vs.Champions United PSG U12 Boys 

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635723  Bethesda Park  01:00 PM  4 A7 vs A10Steamers FC - B12U Ahmetovic   vs.Rapids FC 12U White County Boys 
 635719  Rocky Ford Park  02:00 PM  1 A14 vs A5Franklin County - BR12U   vs.Athens United 12U White 
 635718  Bethesda Park  02:30 PM  4 A8 vs A6Steamers FC - B12U- Shepherd   vs.Athens United 12U Green 
 635716  Wilkerson Mill Park  03:00 PM  1 A3 vs A4SF Alliance Futbol Club - 0Y296 - Spartans   vs.Metro Atlanta YMCA Soccer Association - 0Y152 - BRU12 






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.