Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 17U Classic II Red
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=AA17E8D0-09AC-4972-BF9D-41086624E8C8&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red5555555555-050 30  5  4 0
 A5 : Chiefs Premier 02 - CL II Red0055550555-035 14  20  10 0
 A3 : PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red5002550555-032 13  18  9 1
 A8 : Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Re5205055505-032 2  26  6 0
 A6 : Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Re0505250550-027 6  29  3 0
 A4 : Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red5500202005-019 -5  31  7 0
 A10 : MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red520050505-4-018 -6  25  7 0
 A7 : GSA South 02B Premier - CL II Red0525500000-017 0  18  4 0
 A11 : Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red5000502500-017 -9  21  2 0
 A9 : STEAMERS FC 02B White - CL II Red0555000000-015 -13  44  10 0
 A2 : FFC Predators - CL II Red000000000-4-0-4 -32  52  1 1

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627579  Bill Wood Park  01:30 PM  1 A10 vs A6MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red 4 vs.Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red3
 627578  Scott Hudgens Park  05:00 PM  2 A11 vs A5Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red 2 vs.Chiefs Premier 02 - CL II Red0
 627577  McCurry Park  05:00 PM  21 A2 vs A3FFC Predators - CL II Red 1 vs.PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red4
 627591  GSA  05:00 PM  XRoa A7 vs A1GSA South 02B Premier - CL II Red 0 vs.UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red3

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627581  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A5 vs A1Chiefs Premier 02 - CL II Red 2 vs.UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red4
 627585  Briscoe Park   12:00 PM  3 A8 vs A9Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red 4 vs.STEAMERS FC 02B White - CL II Red3
 627582  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A4 vs A2Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red 3 vs.FFC Predators - CL II Red1
 627583  E.E. Robinson Park  01:00 PM  1 A6 vs A11Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red 4 vs.Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627590  Baldwin County Soccer Complex  08:30 AM  4 A10 vs A8MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red 1 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red1
 627589  Bunten Road Park  09:00 AM  1 A11 vs A7Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red 1 vs.GSA South 02B Premier - CL II Red3
 627586  Friendly City Park  03:00 PM  3 A1 vs A6UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red 4 vs.Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red1
 627588  Rock Springs Soccer Complex  05:30 PM  1 A3 vs A4PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red 4 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red5
 627587  McCurry Park  07:00 PM  23 A2 vs A5FFC Predators - CL II Red 0 vs.Chiefs Premier 02 - CL II Red6

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627593  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A5 vs A3Chiefs Premier 02 - CL II Red 4 vs.PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red3
 627592  E.E. Robinson Park  01:00 PM  1 A6 vs A2Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red 6 vs.FFC Predators - CL II Red1
 627595  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A9 vs A10STEAMERS FC 02B White - CL II Red 5 vs.MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red3

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627598  Harmony Grove  10:30 AM  2 A3 vs A6PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red 3 vs.Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red3
 627599  Augusta Soccer Park  12:00 PM  6 A4 vs A5Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red 2 vs.Chiefs Premier 02 - CL II Red6
 627596  Friendly City Park  02:00 PM  5 A1 vs A8UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red 6 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red0
 627600  Scott Hudgens Park  04:00 PM  5 A11 vs A9Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red 0 vs.STEAMERS FC 02B White - CL II Red1

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627605  Bill Wood Park  11:30 AM  1 A10 vs A11MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red 2 vs.Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red3
 627604  E.E. Robinson Park  01:00 PM  1 A6 vs A4Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red 4 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red3
 627602  Briscoe Park   03:00 PM  3 A8 vs A2Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red 10 vs.FFC Predators - CL II Red2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627608  Harmony Grove  09:00 AM  2 A3 vs A8PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red 4 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red1
 627607  McCurry Park  03:00 PM  24 A2 vs A9FFC Predators - CL II Red 4 vs.STEAMERS FC 02B White - CL II Red6
 627609  Augusta Soccer Park  04:00 PM  6 A4 vs A7Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red 2 vs.GSA South 02B Premier - CL II Red2
 627610  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A5 vs A6Chiefs Premier 02 - CL II Red 5 vs.Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red3

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627615  GSA  11:00 AM  XRoa A7 vs A5GSA South 02B Premier - CL II Red 3 vs.Chiefs Premier 02 - CL II Red2
 627612  Bill Wood Park  11:30 AM  1 A10 vs A2MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red 5 vs.FFC Predators - CL II Red0
 627614  Briscoe Park   12:00 PM  3 A8 vs A4Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red 4 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red3
 627611  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A11 vs A1Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red 0 vs.UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red1
 627613  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A3STEAMERS FC 02B White - CL II Red 1 vs.PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627597  McCurry Park  01:00 PM  07 A2 vs A7FFC Predators - CL II Red 0 vs.GSA South 02B Premier - CL II Red6
 627627  Augusta Soccer Park  02:00 PM  7 A4 vs A11Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red 0 vs.Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red0
 627626  Rock Springs Soccer Complex  05:00 PM  1 A3 vs A1PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red 0 vs.UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red1
 627629  Gary Pirkle  06:30 PM  1 A6 vs A9Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red 13 vs.STEAMERS FC 02B White - CL II Red3

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627601  Bethesda Park  11:00 AM  Park A9 vs A1STEAMERS FC 02B White - CL II Red 1 vs.UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red6
 627603  GSA  05:00 PM  Schr A7 vs A3GSA South 02B Premier - CL II Red 2 vs.PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red3
 627616  McCurry Park  06:00 PM  21 A2 vs A11FFC Predators - CL II Red 1 vs.Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627617  Harmony Grove  02:00 PM  2 A3 vs A10PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red 3 vs.MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red0
 627624  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A5STEAMERS FC 02B White - CL II Red 1 vs.Chiefs Premier 02 - CL II Red4
 627620  Gary Pirkle  04:30 PM  1 A6 vs A7Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red 4 vs.GSA South 02B Premier - CL II Red3
 627594  Briscoe Park   07:00 PM  3 A8 vs A11Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red 4 vs.Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red2

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627622  Bunten Road Park  11:00 AM  1 A11 vs A3Atlanta Fire - U17 Boys (2002) Gold - CL II Red 0 vs.PPA KSA 02 Premier - B17U - CL II Red5
 627623  Bill Wood Park  02:00 PM  1 A10 vs A4MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red 3 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red1
 627625  Briscoe Park   03:00 PM  3 A8 vs A6Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red 2 vs.Pro-Profile All-In FC 02/03 Sugar Hill - CL II Red1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627628  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A5 vs A10Chiefs Premier 02 - CL II Red 5 vs.MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red0
 627576  Friendly City Park  01:00 PM  5 A1 vs A4UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red 6 vs.Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627621  Friendly City Park  12:00 PM  5 A1 vs A2UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red 4F vs.FFC Predators - CL II Red
Forfeited Game
0
 627619  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A5 vs A8Chiefs Premier 02 - CL II Red 3 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red2
 627618  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A4 vs A9Augusta Arsenal 02 Gold - CL II Red 7 vs.STEAMERS FC 02B White - CL II Red1

Bracket - Thursday, November 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627584  Bill Wood Park  07:30 PM  1 A10 vs A7MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red 1 vs.GSA South 02B Premier - CL II Red0

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627630  GSA  11:00 AM  Bend A7 vs A8GSA South 02B Premier - CL II Red 1 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U17B - CL II Red2
 627606  Friendly City Park  02:00 PM  5 A1 vs A10UFA South Georgia 02B Premier - CL II Red 4F vs.MAYSA 2002 Boys - B17U - CL II - CL II Red
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 627580  TBD   --    --  A9 vs A7STEAMERS FC 02B White - CL II Red 0 vs.GSA South 02B Premier - CL II Red0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.