Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 15U Classic III North
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Ambush SC B04 Red- CL III North55555555550050 32  8  0 0
 A5 : GSA South 04B Premier- CL III North05505555555045 30  8  1 0
 A9 : SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North52505255555044 24  15  10 1
 A4 : Georgia Rush B2004 Azul- CL III North55055525505042 11  19  1 0
 A10 : UFA 04B Black- CL III North55255500500032 10  16  3 0
 A3 : Georgia Express FC 04B Elite- CL III North50025550250029 -2  27  1 0
 A7 : Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III No05000505525027 2  22  2 0
 A2 : Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North00555200550027 1  26  4 0
 A11 : UFA 04B White- CL III North00500000050010 -22  35  0 0
 A6 : Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North0500200000209 -23  55  0 0
 A8 : Roswell Santos White 04- CL III North0002000005007 -28  60  2 0
 A12 : UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North0000000000202 -35  68  1 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573302  GSA  11:00 AM  XRoa A5 vs A10GSA South 04B Premier- CL III North 2 vs.UFA 04B Black- CL III North4
 573300  Peachtree Ridge Park  12:15 PM  7 A3 vs A12Georgia Express FC 04B Elite- CL III North 4 vs.UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North0
 573299  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 A2 vs A1Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North 3 vs.Ambush SC B04 Red- CL III North7
 573301  Stars Athletic Club  03:30 PM  5 A4 vs A11Georgia Rush B2004 Azul- CL III North 4 vs.UFA 04B White- CL III North0
 573303  Allen Creek  05:45 PM  1 A6 vs A9Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North12

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573306  Stars Athletic Club  08:00 AM  5 A4 vs A2Georgia Rush B2004 Azul- CL III North 4 vs.Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North3
 573307  GSA  01:00 PM  XRoa A5 vs A12GSA South 04B Premier- CL III North 8 vs.UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North1
 573309  Briscoe Park   04:00 PM  3 A7 vs A10Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North 1 vs.UFA 04B Black- CL III North2
 573308  Allen Creek  04:30 PM  2 A6 vs A11Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North 4 vs.UFA 04B White- CL III North1
 573305  Webb Bridge Park  05:45 PM  1 A1 vs A3Ambush SC B04 Red- CL III North 8 vs.Georgia Express FC 04B Elite- CL III North0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573313  Allen Creek  09:00 AM  4 A6 vs A2Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North 1 vs.Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North3
 573311  Stars Athletic Club  01:00 PM  2 A4 vs A1Georgia Rush B2004 Azul- CL III North 2 vs.Ambush SC B04 Red- CL III North6
 573315  Grimes Bridge  02:15 PM  1 A8 vs A11Roswell Santos White 04- CL III North 1 vs.UFA 04B White- CL III North3
 573314  Briscoe Park   03:00 PM  3 A7 vs A12Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North 4 vs.UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North1
 573316  Midway Park - Decatur  03:30 PM  1 A9 vs A10SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North 4 vs.UFA 04B Black- CL III North4
 573312  GSA  05:00 PM  XRoa A5 vs A3GSA South 04B Premier- CL III North 5 vs.Georgia Express FC 04B Elite- CL III North0

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573322  Fowler Park  09:00 AM  10 A10 vs A11UFA 04B Black- CL III North 3 vs.UFA 04B White- CL III North0
 573320  Grimes Bridge  01:00 PM  1 A8 vs A2Roswell Santos White 04- CL III North 0 vs.Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North8
 573318  Allen Creek  05:00 PM  4 A6 vs A4Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North 3 vs.Georgia Rush B2004 Azul- CL III North5
 573321  Midway Park - Decatur  05:30 PM  1 A9 vs A12SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North 15 vs.UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North1
 573317  Alpharetta North Park  05:45 PM  1 A1 vs A5Ambush SC B04 Red- CL III North 1 vs.GSA South 04B Premier- CL III North0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573325  Grimes Bridge  10:45 AM  1 A8 vs A4Roswell Santos White 04- CL III North 0 vs.Georgia Rush B2004 Azul- CL III North7
 573324  Briscoe Park   02:00 PM  3 A7 vs A5Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North 0 vs.GSA South 04B Premier- CL III North3

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573330  Grimes Bridge  10:45 AM  2 A8 vs A6Roswell Santos White 04- CL III North 1 vs.Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North1
 573334  Summerour Middle School  12:00 PM  1 A12 vs A2UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North 0 vs.Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North5
 573329  Webb Bridge Park  01:15 PM  1 A1 vs A7Ambush SC B04 Red- CL III North 4 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North1
 573331  Midway Park - Decatur  04:45 PM  1 A9 vs A5SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North 2 vs.GSA South 04B Premier- CL III North4

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573340  Scott Hudgens Park  12:00 PM  2 A2 vs A3Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North 2 vs.Georgia Express FC 04B Elite- CL III North2
 573335  Grimes Bridge  01:00 PM  1 A8 vs A1Roswell Santos White 04- CL III North 0 vs.Ambush SC B04 Red- CL III North8
 573336  Midway Park - Decatur  03:00 PM  1 A9 vs A7SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North 5 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North3
 573339  Pinckneyville Park - UFA Norcross  06:30 PM  5 A12 vs A4UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North 0 vs.Georgia Rush B2004 Azul- CL III North8

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573342  South Forsyth  09:00 AM  3 A10 vs A8UFA 04B Black- CL III North 4 vs.Roswell Santos White 04- CL III North1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573354  Summerour Middle School  12:00 PM  1 A12 vs A10UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North 1 vs.UFA 04B Black- CL III North5
 573356  Peachtree Ridge Park  12:30 PM  7 A3 vs A8Georgia Express FC 04B Elite- CL III North 2 vs.Roswell Santos White 04- CL III North1
 573358  GSA  01:00 PM  XRoa A5 vs A6GSA South 04B Premier- CL III North 9 vs.Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North0
 573353  Webb Bridge Park  02:15 PM  3 A1 vs A11Ambush SC B04 Red- CL III North 2 vs.UFA 04B White- CL III North0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573363  GSA  11:00 AM  Schr A5 vs A8GSA South 04B Premier- CL III North 9 vs.Roswell Santos White 04- CL III North0
 573359  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A12 vs A1UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North 0 vs.Ambush SC B04 Red- CL III North7
 573361  Shakerag Elementary  01:15 PM  1 A3 vs A10Georgia Express FC 04B Elite- CL III North 1 vs.UFA 04B Black- CL III North0
 573350  Scott Hudgens Park  04:00 PM  1 A2 vs A7Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North 0 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North2
 573362  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A4 vs A9Georgia Rush B2004 Azul- CL III North 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North0

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573333  Fowler Park  01:00 PM  9 A11 vs A3UFA 04B White- CL III North 0 vs.Georgia Express FC 04B Elite- CL III North2
 573310  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A8 vs A9Roswell Santos White 04- CL III North 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North10
 573323  Allen Creek  05:45 PM  4 A6 vs A1Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North 0 vs.Ambush SC B04 Red- CL III North8
 573332  Fowler Park  07:00 PM  8 A10 vs A4UFA 04B Black- CL III North 1 vs.Georgia Rush B2004 Azul- CL III North2

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573338  Fowler Park  09:00 AM  5 A11 vs A5UFA 04B White- CL III North 0 vs.GSA South 04B Premier- CL III North6
 573337  Matt Community Park  11:00 AM  4 A10 vs A6UFA 04B Black- CL III North 3 vs.Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North0
 573357  Stars Athletic Club  04:00 PM  2 A4 vs A7Georgia Rush B2004 Azul- CL III North 3 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North2
 573349  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:00 PM  5 A12 vs A8UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North 4 vs.Roswell Santos White 04- CL III North5

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573348  Fowler Park  11:00 AM  5 A11 vs A9UFA 04B White- CL III North 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North7
 573304  Briscoe Park   01:00 PM  3 A7 vs A8Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North 4 vs.Roswell Santos White 04- CL III North1
 573345  Scott Hudgens Park  01:15 PM  5 A2 vs A5Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North 0 vs.GSA South 04B Premier- CL III North6
 573347  Fowler Park  07:00 PM  8 A10 vs A1UFA 04B Black- CL III North 0 vs.Ambush SC B04 Red- CL III North3

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573360  Scott Hudgens Park  12:00 PM  2 A2 vs A11Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North 5 vs.UFA 04B White- CL III North0
 573326  Midway Park - Decatur  12:00 PM  1 A9 vs A3SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North 6 vs.Georgia Express FC 04B Elite- CL III North0
 573364  Allen Creek  01:00 PM  1 A6 vs A7Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North 1 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North4
 573352  Stars Athletic Club  06:00 PM  2 A4 vs A5Georgia Rush B2004 Azul- CL III North 0 vs.GSA South 04B Premier- CL III North4

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573319  Briscoe Park   03:00 PM  3 A7 vs A3Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North 2 vs.Georgia Express FC 04B Elite- CL III North2

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573328  Fowler Park  09:00 AM  9 A11 vs A12UFA 04B White- CL III North 3 vs.UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North0
 573351  Shakerag Park  02:15 PM  2 A3 vs A6Georgia Express FC 04B Elite- CL III North 5 vs.Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North1
 573341  Alpharetta North Park  05:00 PM  1 A1 vs A9Ambush SC B04 Red- CL III North 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North2
 573327  Fowler Park  07:00 PM  9 A10 vs A2UFA 04B Black- CL III North 0 vs.Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North1

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573344  Summerour Middle School  08:00 AM  1 A12 vs A6UFA Norcross 05/04B Gold- CL III North 4 vs.Lanier Sharks 04B Navy - B15U- CL III North4
 573343  Fowler Park  11:00 AM  9 A11 vs A7UFA 04B White- CL III North 0 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U15B- CL III North1
 573355  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A2 vs A9Atlanta Fire - U15 Boys (2004) Gold- CL III North 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Gold 1- CL III North4

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 573346  Gary Pirkle  01:00 PM  1 A3 vs A4Georgia Express FC 04B Elite- CL III North 0 vs.Georgia Rush B2004 Azul- CL III North2






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.