Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 14U Athena C East
       

Bracket      


ALL C      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 C8 : Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East55255550555047 24  3  2 0
 C10 : Rapids FC 14U Athena - ATH C East25550555525044 23  8  1 0
 C2 : BFC - 05G Gold - ATH C East52550205552036 13  9  0 0
 C11 : GSA North 05G Premier - ATH C East05555050550035 13  15  0 0
 C7 : UFA 05G Gold - ATH C East55200255550034 10  13  1 0
 C6 : RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East00500555525032 11  18  1 0
 C1 : Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East5225550205-4027 4  20  1 0
 C3 : IAFC 05 Girls Premier - ATH C East25025500000019 -5  15  0 0
 C4 : GSA South 05G Red - ATH C East00022555000019 -10  28  1 0
 C9 : Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East50000000052012 -26  35  0 0
 C5 : All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East0000000520209 -19  29  0 0
 C12 : LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East0000000000202 -38  63  0 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572529  Oglethorpe Univ. Turf Fields  08:00 AM  1 C2 vs C11BFC - 05G Gold - ATH C East 1 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East0
 572532  Gary Pirkle  08:00 AM  2 C5 vs C8All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East 0 vs.Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East3
 572533  RYSA  08:00 AM  Fou C6 vs C7RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 2 vs.UFA 05G Gold - ATH C East3
 572534  Gordon Street Center  02:30 PM  1 C1 vs C12Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 4 vs.LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East0
 572530  Arizona Avenue  03:00 PM  2 C3 vs C10IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 0 vs.Rapids FC 14U Athena - ATH C East0

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572539  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 C8 vs C6Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East 2 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East0
 572561  Arizona Avenue  05:00 PM  1 C3 vs C4IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 2 vs.GSA South 05G Red - ATH C East0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572540  South Forsyth  11:00 AM  4 C7 vs C12UFA 05G Gold - ATH C East 8 vs.LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East0
 572536  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 C11 vs C3GSA North 05G Premier - ATH C East 2 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East1
 572537  NGSA, Lions Field  05:30 PM  1 C10 vs C4Rapids FC 14U Athena - ATH C East 10 vs.GSA South 05G Red - ATH C East1
 572538  Oconee Veterans Park  05:30 PM  A C9 vs C5Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 1 vs.All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East0

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572542  GSA  09:00 AM  Bend C4 vs C11GSA South 05G Red - ATH C East 1 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East4
 572541  Arizona Avenue  01:30 PM  2 C3 vs C1IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 0 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East0
 572543  E.E. Robinson Park  03:00 PM  1 C5 vs C10All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East 1 vs.Rapids FC 14U Athena - ATH C East6
 572545  Fowler Park  03:00 PM  5 C7 vs C8UFA 05G Gold - ATH C East 1 vs.Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East1
 572544  RYSA  06:00 PM  Fre C6 vs C9RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 3 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572547  West Jackson MS  01:00 PM  1 C1 vs C4Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 1 vs.GSA South 05G Red - ATH C East1
 572552  Bluesprings Sports Ranch  01:30 PM  6 C12 vs C8LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East 0 vs.Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East8
 572550  NGSA, Lions Field  03:00 PM  1 C10 vs C6Rapids FC 14U Athena - ATH C East 3 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East2
 572549  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 C11 vs C5GSA North 05G Premier - ATH C East 5 vs.All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East0

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572563  Ruby C. Fulbright Field  03:30 PM  1 C10 vs C8Rapids FC 14U Athena - ATH C East 0 vs.Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East1

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572558  Wade Walker Park  09:00 AM  9 C3 vs C12IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 5 vs.LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East0
 572554  GSA  03:00 PM  Mill C4 vs C2GSA South 05G Red - ATH C East 1 vs.BFC - 05G Gold - ATH C East1
 572557  Scott Hudgens Park  05:00 PM  2 C8 vs C9Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East 6 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572546  Bluesprings Sports Ranch  01:00 PM  6 C12 vs C2LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East 0 vs.BFC - 05G Gold - ATH C East11
 572567  E.E. Robinson Park  01:30 PM  1 C5 vs C3All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East 0 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East2
 572555  RYSA  01:30 PM  Fre C6 vs C11RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 0 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East4
 572531  GSA  05:00 PM  Mill C4 vs C9GSA South 05G Red - ATH C East 1 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572568  Scott Hudgens Park  08:00 AM  2 C8 vs C11Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East 3 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East0
 572560  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 C2 vs C5BFC - 05G Gold - ATH C East 4 vs.All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East1
 572565  LanierLand Park  01:00 PM  2 C7 vs C1UFA 05G Gold - ATH C East 1 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East5
 572570  Bluesprings Sports Ranch  04:30 PM  2 C12 vs C4LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East 0 vs.GSA South 05G Red - ATH C East4

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572566  RYSA  02:00 PM  Fou C6 vs C2RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 2 vs.BFC - 05G Gold - ATH C East1
 572556  Fowler Park  03:00 PM  5 C7 vs C10UFA 05G Gold - ATH C East 0 vs.Rapids FC 14U Athena - ATH C East1

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572576  Bluesprings Sports Ranch  10:30 AM  6 C12 vs C10LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East 0 vs.Rapids FC 14U Athena - ATH C East10
 572574  GSA  11:00 AM  Mill C4 vs C5GSA South 05G Red - ATH C East 2 vs.All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East1
 572575  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 C11 vs C9GSA North 05G Premier - ATH C East 6 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0
 572572  Oglethorpe Univ. Turf Fields  05:00 PM  1 C2 vs C7BFC - 05G Gold - ATH C East 1 vs.UFA 05G Gold - ATH C East1

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572573  Arizona Avenue  10:00 AM  1 C3 vs C6IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 0 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East4
 572535  West Jackson MS  06:00 PM  1 C1 vs C2Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 2 vs.BFC - 05G Gold - ATH C East1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572578  Scott Hudgens Park  09:45 AM  2 C8 vs C2Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East 1 vs.BFC - 05G Gold - ATH C East2
 572582  Gary Pirkle  01:00 PM  2 C5 vs C12All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East 2 vs.LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East0
 572579  LanierLand Park  01:00 PM  2 C7 vs C3UFA 05G Gold - ATH C East 2 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East0
 572577  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A C9 vs C1Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 1 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East5
 572580  RYSA  02:00 PM  Fou C6 vs C4RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 6 vs.GSA South 05G Red - ATH C East2
 572581  Ruby C. Fulbright Field  05:00 PM  2 C10 vs C11Rapids FC 14U Athena - ATH C East 3 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572569  Oconee Veterans Park  02:30 PM  A C9 vs C10Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 0 vs.Rapids FC 14U Athena - ATH C East5
 572559  West Jackson MS  03:00 PM  1 C1 vs C6Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 1 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East4
 572548  Oglethorpe Univ. Turf Fields  03:00 PM  1 C2 vs C3BFC - 05G Gold - ATH C East 2 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572585  Wade Walker Park  09:30 AM  9 C3 vs C8IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 0 vs.Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East3
 572587  Gary Pirkle  11:00 AM  2 C5 vs C6All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East 2 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East2
 572588  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 C11 vs C12GSA North 05G Premier - ATH C East 5 vs.LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East1
 572586  GSA  03:00 PM  Bend C4 vs C7GSA South 05G Red - ATH C East 0 vs.UFA 05G Gold - ATH C East2
 572584  Oglethorpe Univ. Turf Fields  04:30 PM  1 C2 vs C9BFC - 05G Gold - ATH C East 4 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572551  Oconee Veterans Park  02:00 PM  A C9 vs C7Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 0 vs.UFA 05G Gold - ATH C East4

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572594  Bluesprings Sports Ranch  09:00 AM  2 C12 vs C6LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East 0 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East6
 572590  Ruby C. Fulbright Field  10:00 AM  2 C10 vs C2Rapids FC 14U Athena - ATH C East 1 vs.BFC - 05G Gold - ATH C East1
 572593  Fowler Park  11:00 AM  9 C7 vs C5UFA 05G Gold - ATH C East 3 vs.All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East0
 572591  Oconee Veterans Park  05:30 PM  A C9 vs C3Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 2 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East1

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572553  Gary Pirkle  01:00 PM  2 C5 vs C1All-In FC 05/06 Sugar Hill - ATH C East 1 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East1
 572564  Oconee Veterans Park  03:30 PM  D C9 vs C12Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 0 vs.LSC -G14U-Stagner/Marks - ATH C East0
 572562  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 C11 vs C7GSA North 05G Premier - ATH C East 3 vs.UFA 05G Gold - ATH C East2
 572583  Ruby C. Fulbright Field  06:30 PM  2 C1 vs C10Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 1 vs.Rapids FC 14U Athena - ATH C East6

Bracket - Thursday, November 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572589  Rabbit Hill Park  07:30 PM  1 C11 vs C1GSA North 05G Premier - ATH C East 1 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East3
 572592  George Pierce Park  07:45 PM  22 C8 vs C4Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East 1 vs.GSA South 05G Red - ATH C East0

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 572571  George Pierce Park  01:00 PM  22 C1 vs C8Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East
Forfeited Game
 0 vs.Atlanta Fire - U14 Girls (2005) Gold - ATH C East4F






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.