Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 15U Classic II-B
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=DCE9AC51-6DC0-4E1C-B692-C8DF9C20D7F6&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B5520555555-042 13  8  2 1
 A1 : CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B2555252550-036 11  12  5 0
 A10 : UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B5055505505-035 11  11  5 1
 A2 : Chiefs Premier 04- CL II B2550055505-032 9  14  3 1
 A6 : NTH NASA 04B Elite- CL II B5005025505-027 6  15  0 0
 A8 : RYSA Revolution 04 Blue- CL II B5552050505-626 16  13  2 3
 A9 : UFA 04B Gold- CL II B2520500505-024 -3  13  2 0
 A4 : GSA North 04B Red- CL II B5000525000-017 -9  22  5 0
 A11 : YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B0000500500-010 -12  30  7 0
 A5 : IAFC 04 Boys Premier- CL II B2000200050-09 -12  22  3 0
 A3 : Concorde Fire U15 North Black- CL II B0200020000-04 -30  56  2 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564912  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 A4 vs A11GSA North 04B Red- CL II B 3 vs.YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B1
 564913  CYSA  05:00 PM  6 A1 vs A2CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B 1 vs.Chiefs Premier 04- CL II B1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564921  Ocee Elementary  02:00 PM  1 A3 vs A1Concorde Fire U15 North Black- CL II B 0 vs.CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B10
 564920  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  2 A11 vs A6YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B 2 vs.NTH NASA 04B Elite- CL II B6
 564919  Pleasantdale Park  05:30 PM  2 A2 vs A4Chiefs Premier 04- CL II B 4 vs.GSA North 04B Red- CL II B1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564923  Noonday Park  01:00 PM  02 A6 vs A2NTH NASA 04B Elite- CL II B 2 vs.Chiefs Premier 04- CL II B3
 564925  RYSA  03:00 PM  Fri A8 vs A11RYSA Revolution 04 Blue- CL II B 5 vs.YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B2
 564926  CYSA  05:00 PM  11 A1 vs A4CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B 3 vs.GSA North 04B Red- CL II B2
 564922  Arizona Avenue  06:00 PM  1 A5 vs A3IAFC 04 Boys Premier- CL II B 3 vs.Concorde Fire U15 North Black- CL II B3

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564931  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A2 vs A8Chiefs Premier 04- CL II B 0 vs.RYSA Revolution 04 Blue- CL II B4
 564930  CYSA  04:00 PM  8 A1 vs A5CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B 4 vs.IAFC 04 Boys Premier- CL II B2
 564929  Oconee Veterans Park  04:00 PM  A A7 vs A3Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B 8 vs.Concorde Fire U15 North Black- CL II B1

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564932  RYSA  09:00 AM  Fri A8 vs A4RYSA Revolution 04 Blue- CL II B 4 vs.GSA North 04B Red- CL II B1
 564933  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A10 vs A2UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B 3 vs.Chiefs Premier 04- CL II B2
 564947  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A11 vs A7YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B 1 vs.Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564937  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 A4 vs A10GSA North 04B Red- CL II B 1 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B0
 564941  Ocee Elementary  04:00 PM  1 A3 vs A11Concorde Fire U15 North Black- CL II B 4 vs.YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B6
 564939  Oconee Veterans Park  04:00 PM  A A7 vs A1Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B 3 vs.CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B3
 564917  RYSA  04:00 PM  Fri A8 vs A9RYSA Revolution 04 Blue- CL II B 1 vs.UFA 04B Gold- CL II B1

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564946  Fowler Park  11:00 AM  5 A9 vs A7UFA 04B Gold- CL II B 1 vs.Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B0
 564943  CYSA  04:00 PM  7 A1 vs A8CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B 2 vs.RYSA Revolution 04 Blue- CL II B1
 564942  Ocee Elementary  04:00 PM  1 A3 vs A2Concorde Fire U15 North Black- CL II B 0 vs.Chiefs Premier 04- CL II B6
 564944  Rhodes Jordan Park  06:00 PM  3 A10 vs A6UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B 3 vs.NTH NASA 04B Elite- CL II B0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564950  Ocee Elementary  02:00 PM  1 A3 vs A4Concorde Fire U15 North Black- CL II B 2 vs.GSA North 04B Red- CL II B2
 564915  Arizona Avenue  06:00 PM  2 A5 vs A10IAFC 04 Boys Premier- CL II B 2 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B3
 564949  Fowler Park  07:00 PM  5 A9 vs A1UFA 04B Gold- CL II B 0 vs.CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564954  Noonday Park  11:00 AM  02 A6 vs A3NTH NASA 04B Elite- CL II B 6 vs.Concorde Fire U15 North Black- CL II B1
 564955  Arizona Avenue  04:00 PM  2 A5 vs A4IAFC 04 Boys Premier- CL II B 0 vs.GSA North 04B Red- CL II B1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564957  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 A4 vs A7GSA North 04B Red- CL II B 0 vs.Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B3
 564958  RYSA  11:00 AM  Fri A8 vs A3RYSA Revolution 04 Blue- CL II B 7 vs.Concorde Fire U15 North Black- CL II B1
 564960  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A11 vs A1YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B 1 vs.CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B2
 564961  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A2 vs A9Chiefs Premier 04- CL II B 3 vs.UFA 04B Gold- CL II B0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564965  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A2 vs A11Chiefs Premier 04- CL II B 3 vs.YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B1
 564962  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A4 vs A9GSA North 04B Red- CL II B 1 vs.UFA 04B Gold- CL II B2
 564963  Noonday Park  03:30 PM  01 A6 vs A7NTH NASA 04B Elite- CL II B 0 vs.Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B1
 564964  Ocee Elementary  05:00 PM  1 A3 vs A10Concorde Fire U15 North Black- CL II B 0 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B4

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564959  Wade Walker Park  01:30 AM  9 A5 vs A6IAFC 04 Boys Premier- CL II B 1 vs.NTH NASA 04B Elite- CL II B1
 564952  Grizzard Park - Rome  09:00 AM  1 A11 vs A9YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B 4 vs.UFA 04B Gold- CL II B0
 564956  Oconee Veterans Park  05:30 PM  A A7 vs A2Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B 2 vs.Chiefs Premier 04- CL II B1

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564938  RYSA  02:00 PM  Fri A8 vs A6RYSA Revolution 04 Blue- CL II B 0 vs.NTH NASA 04B Elite- CL II B3
 564935  Oconee Veterans Park  04:00 PM  A A7 vs A5Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B 1 vs.IAFC 04 Boys Premier- CL II B0

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564966  Arizona Avenue  10:30 AM  2 A5 vs A8IAFC 04 Boys Premier- CL II B 1 vs.RYSA Revolution 04 Blue- CL II B5
 564918  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A10 vs A7UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B 0 vs.Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B2
 564916  Noonday Park  03:00 PM  02 A6 vs A9NTH NASA 04B Elite- CL II B 1 vs.UFA 04B Gold- CL II B0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564927  Rhodes Jordan Park  04:30 PM  3 A10 vs A11UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B 4 vs.YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B0
 564940  Arizona Avenue  07:30 PM  1 A5 vs A9IAFC 04 Boys Premier- CL II B 0 vs.UFA 04B Gold- CL II B2

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564924  South Forsyth  03:00 PM  4 A9 vs A10UFA 04B Gold- CL II B 0 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B3
 564945  Grizzard Park - Rome  04:00 PM  1 A11 vs A5YMCA Arsenal Rome - 2004 Boys- CL II B 0 vs.IAFC 04 Boys Premier- CL II B1

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564936  Fowler Park  01:00 PM  5 A9 vs A3UFA 04B Gold- CL II B 4 vs.Concorde Fire U15 North Black- CL II B0
 564914  Oconee Veterans Park  02:30 PM  A A7 vs A8Oconee FC 15U Boys RED 2004- CL II B 2 vs.RYSA Revolution 04 Blue- CL II B1
 564951  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A2 vs A5Chiefs Premier 04- CL II B 2 vs.IAFC 04 Boys Premier- CL II B0

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564948  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A10 vs A8UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B 0 vs.RYSA Revolution 04 Blue- CL II B3

Bracket - Friday, November 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564934  Franklin Gateway Sports Complex  08:00 PM  1 A6 vs A1NTH NASA 04B Elite- CL II B 0 vs.CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B3

Bracket - Wednesday, November 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564928  Rabbit Hill Park  07:30 PM  1 A4 vs A6GSA North 04B Red- CL II B 1 vs.NTH NASA 04B Elite- CL II B3

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 564953  Summerour Middle School  12:00 PM  1 A10 vs A1UFA Lawrenceville 04B Premier- CL II B 2 vs.CFC Red Star - B15U-Elite- CL II B1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.