Username: 
  Password: 

Fall 2018 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 16U Classic II East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=EB41F8BA-607C-4A8A-AF45-C14797FCC133&tournamentguid=107775A2-52E7-434D-A562-CC352940DEA4&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B4 : GSA North 03B Premier- CL II East5555052552-039 15  6  5 0
 B3 : Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East2555055505-037 17  10  1 0
 B9 : UFA 03B Gold- CL II East5002555505-032 5  9  15 0
 B8 : STEAMERS FC 03B White- CL II East5050550505-030 8  9  11 0
 B1 : Alianza Soccer Elite UB16- CL II East2502522005-023 5  14  13 1
 B7 : Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East0050500205-017 -17  37  2 0
 B6 : Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East5500200200-014 -10  27  5 0
 B5 : GSA South 03B Premier- CL II East0022050002-011 -13  19  3 0
 B2 : ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East0000500500-64 -10  22  4 3

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659743  GSA  11:00 AM  Schr B5 vs B8GSA South 03B Premier- CL II East 0 vs.STEAMERS FC 03B White- CL II East2
 659746  Eagles Soccer Academy  11:30 AM  3 B2 vs B4ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East 0 vs.GSA North 03B Premier- CL II East5
 659744  Barrow County Leisure Services  05:30 PM  6 B6 vs B7Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East 5 vs.Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659752  Bethesda Park  03:00 PM  Bute B8 vs B9STEAMERS FC 03B White- CL II East 0 vs.UFA 03B Gold- CL II East1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659748  Augusta Soccer Park  12:00 PM  7 B3 vs B1Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East 2 vs.Alianza Soccer Elite UB16- CL II East2
 659751  Barrow County Leisure Services  04:45 PM  6 B6 vs B2Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East 4 vs.ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East3
 659747  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 B4 vs B9GSA North 03B Premier- CL II East 2 vs.UFA 03B Gold- CL II East1
 659749  Briscoe Park   05:00 PM  3 B7 vs B8Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East 0 vs.STEAMERS FC 03B White- CL II East3

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659769  West Gwinnett Park  03:00 PM  1 B2 vs B7ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East 0 vs.Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East2
 659759  Bethesda Park  05:00 PM  Park B8 vs B4STEAMERS FC 03B White- CL II East 1 vs.GSA North 03B Premier- CL II East2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659763  Briscoe Park   10:00 AM  3 B7 vs B1Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East 2 vs.Alianza Soccer Elite UB16- CL II East12
 659750  GSA  03:00 PM  Schr B5 vs B3GSA South 03B Premier- CL II East 0 vs.Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East5
 659755  Barrow County Leisure Services  05:45 PM  6 B6 vs B4Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East 0 vs.GSA North 03B Premier- CL II East5

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659782  West Gwinnett Park  03:15 PM  1 B1 vs B3Alianza Soccer Elite UB16- CL II East 1 vs.Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East3

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659754  West Gwinnett Park  04:45 PM  1 B1 vs B5Alianza Soccer Elite UB16- CL II East 1 vs.GSA South 03B Premier- CL II East1
 659756  Bethesda Park  06:45 PM  Park B8 vs B2STEAMERS FC 03B White- CL II East 2 vs.ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East1

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659786  West Gwinnett Park  03:00 PM  1 B2 vs B6ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East 5 vs.Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East0
 659766  Augusta Soccer Park  03:00 PM  6 B3 vs B4Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East 3 vs.GSA North 03B Premier- CL II East2

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659787  Fowler Park  01:00 PM  5 B9 vs B8UFA 03B Gold- CL II East 1 vs.STEAMERS FC 03B White- CL II East2

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659760  GSA  11:00 AM  Schr B4 vs B3GSA North 03B Premier- CL II East 1 vs.Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East0
 659762  Fowler Park  01:00 PM  5 B9 vs B5UFA 03B Gold- CL II East 0 vs.GSA South 03B Premier- CL II East0
 659765  West Gwinnett Park  03:15 PM  1 B1 vs B8Alianza Soccer Elite UB16- CL II East 2 vs.STEAMERS FC 03B White- CL II East1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659757  Briscoe Park   01:00 PM  3 B7 vs B5Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East 3 vs.GSA South 03B Premier- CL II East2
 659784  Rabbit Hill Park  07:00 PM  1 B4 vs B1GSA North 03B Premier- CL II East 0 vs.Alianza Soccer Elite UB16- CL II East0

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659764  Fowler Park  01:00 PM  5 B9 vs B7UFA 03B Gold- CL II East 4 vs.Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East1
 659767  GSA  03:00 PM  Schr B5 vs B2GSA South 03B Premier- CL II East 1 vs.ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East0
 659758  Barrow County Leisure Services  07:30 PM  6 B6 vs B1Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East 1 vs.Alianza Soccer Elite UB16- CL II East1

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659761  West Gwinnett Park  03:00 PM  1 B2 vs B3ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East 1 vs.Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East3
 659745  West Gwinnett Park  04:45 PM  1 B1 vs B9Alianza Soccer Elite UB16- CL II East 1 vs.UFA 03B Gold- CL II East2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659771  LanierLand Park  03:00 PM  2 B9 vs B1UFA 03B Gold- CL II East 2 vs.Alianza Soccer Elite UB16- CL II East1
 659768  Augusta Soccer Park  04:00 PM  7 B3 vs B6Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East 6 vs.Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659779  Barrow County Leisure Services  04:45 PM  6 B6 vs B9Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East 0 vs.UFA 03B Gold- CL II East1

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659753  Briscoe Park   01:00 PM  3 B7 vs B3Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East 1 vs.Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East4

Bracket - Monday, November 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659778  Briscoe Park   07:00 PM  3 B7 vs B6Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East 3 vs.Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East3

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659775  Eagles Soccer Academy  08:00 AM  3 B2 vs B9ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East 2 vs.UFA 03B Gold- CL II East0
 659772  Hebron Christian Academy  09:00 AM  1 B4 vs B7GSA North 03B Premier- CL II East 4 vs.Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East0
 659774  Augusta Soccer Park  11:00 AM  6 B3 vs B8Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East 1 vs.STEAMERS FC 03B White- CL II East2

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659780  Rabbit Hill Park  01:00 PM  Turf B4 vs B2GSA North 03B Premier- CL II East 1 vs.ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East0
 659785  Augusta Soccer Park  03:00 PM  7 B3 vs B5Augusta Arsenal 03 Gold- CL II East 3 vs.GSA South 03B Premier- CL II East0
 659781  Fowler Park  03:00 PM  5 B9 vs B6UFA 03B Gold- CL II East 2 vs.Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East0

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659776  Bethesda Park  02:15 PM  Turf B1 vs B2Alianza Soccer Elite UB16- CL II East 4 vs.ATL Eagles Lilburn 03BU16 Premier- CL II East0
 659783  TBD Athena1   --    --  B7 vs B8Pro-Profile All-In FC - SnellvilleU16B- CL II East 1 vs.STEAMERS FC 03B White- CL II East0

Bracket - Wednesday, December 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659777  Bethesda Park  07:00 PM  Bute B8 vs B5STEAMERS FC 03B White- CL II East 4 vs.GSA South 03B Premier- CL II East0

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659773  GSA  12:01 AM  XRoa B5 vs B6GSA South 03B Premier- CL II East 0 vs.Piedmont SA U16 Boys Gold- CL II East0

Bracket - Wednesday, December 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 659770  Rabbit Hill Park  07:00 PM  Turf B5 vs B4GSA South 03B Premier- CL II East 1 vs.GSA North 03B Premier- CL II East1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.